

Een van de meest gesloten landen te wereld is Myanmar voorheen Birma genaamd. Etnische minderheden, prachtige natuur en boeddhistische symboliek, Birma is een geval apart. Een bezoek aan dit land maakt ongetwijfeld diepe indruk.
De blinkende Schwedagon pagode fonkelt de bezoekers tegemoet na aankomst in Yangon. Deze immense stupa is de belangrijkste van Birma. De sterke boeddhistische invloed treft u de gehele reis overal aan.
De bijzondere Golden Rock pagode bij Kyaikthiyo bestaat uit een goudgeverfde rots die op miraculeuze wijze al eeuwen balanceert op een andere rots. Dit is het belangrijkste bedevaartsoord voor de Birmezen; een ware boeddhist reist één keer in zijn leven drie achtereenvolgende jaren af naar deze pagode.
In het bergplaatsje Kalaw loopt u langs rijstvelden, in heuvellandschappen en langs dorpjes. Zo komt u in contact met de vriendelijke bevolking van het platteland.
Het mooie, uitgestrekte Inle-meer is één van de hoogtepunten van de reis. Her en der verspreid in het water liggen rijstvelden en bedden van roze waterlelies. Aan de oever liggen dorpjes met kleurige markten.
Vanaf de top van Mandalay Hill kijkt u uit over deze belangrijke stad. Bezoek de zeer heilige pagodes en het Mandalay fort, of maak een daguitstap naar de oude stadjes Amarapura, Inwa (ook wel Ava genoemd), Sagaing en Mingun waar het heerlijk rustig is.
In Bagan ligt, verspreid over een gebied van 40 vierkante km, de grootste verzameling tempels en pagode's van Birma. Fiets niet alleen tussen de pagodes door, maar bezoek ook werkplaatsen en winkeltjes met verfijnd lakwerk en houtsnijwerk.
Vámonos Travels | Amstelveenseweg 314 hs | 1076 CS Amsterdam | T 020-673 53 53