Vliegtuig
U kunt alleen van Amman naar Aqaba en vice versa vliegen. Het is het meest voordelig om dit te boeken in combinatie met een internationaal ticket van Royal Jordanian.
Huurauto
Jordanië is geschikt om te bereizen per huurauto. Openbaar vervoer is goed, maar geeft wel beperkingen. U kunt met de auto dan ook op plekken komen, die met de bus niet of slecht te bereiken zijn. De wegen zijn over het algemeen goed.
Het is ook mogelijk om een auto met chauffeur te huren.
Klik hier voor de prijzen en mogelijkheden.
Openbaar vervoer
De officiële busmaatschappij is de Jordan Express Tourist Transport, die de meeste routes onderhoudt. Een aantal kleinere maatschappijen werkt vooral regionaal. Het is raadzaam om vooraf te reserveren.
U kunt ook per minibus reizen. Deze hebben geen dienstregeling, maar vertrekken wanneer er voldoende passagiers zijn.
Er zijn ook gedeelde taxi's die een vast traject rijden. Het is vaak sneller dan de bus.
In Amman, Petra en Aqaba is het aanbod van accommodaties zeer uitgebreid. Van kleine, eenvoudige hotelletjes tot luxe en dure resorts. In andere plaatsen is minder keuze.
Over het algemeen wordt kamperen overal toegestaan.
Beschrijvingen van veel hotels vindt u elders op deze website.
Uiteraard zijn de kosten afhankelijk van uw wensen en budget. U kunt met ongeveer €15,- rond komen voor eten en drinken.
Het voor- en najaar zijn de beste periodes voor een rondreis. Het is in deze periode niet te koud en niet te warm. Ook het voorjaar is een geschikte periode, maar er is dan meer kans op regen. De zomers zijn warm en rond de Dode zee zelfs zeer heet. In de winter is het vrij koud, maar wel droog. Langs de Rode Zee is het in de winter aangenaam met temperaturen tussen de 20ºC en 25ºC.
De munteenheid van Jordanië is dinar. 1 dinar bestaat uit 100 piasters. Een euro is momenteel ongeveer gelijk aan 1 dinar. (aug 2009). Het is niet mogelijk om voor vertrek dinars aan te schaffen.
In alle grote steden in Jordanië kunt u pinnen met uw bankpas. Creditcards worden op veel plaatsen geaccepteerd, behalve American Express. US dollars en euro's kunnen gemakkelijk worden gewisseld.
Voor je eigen gezondheid is het verstandig om je van te voren te laten informeren over de inentingen die je voor je reis nodig hebt. Vámonos Travels is niet bevoegd om medisch advies te geven. Meer informatie vooraf vindt u op de website van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering, www.lcr.nl
Een geldig paspoort is vereist. Het paspoort moet na terugkomst nog minimaal 6 maanden geldig zijn. Mensen met een Nederlands paspoort hebben voor Jordanië een visum nodig. Dit kunt u eenvoudig bij de grens verkrijgen.
1 januari: nieuwjaarsdag
15 januari: dag van de boom
22 maart: dag van de Arabische liga
1 mei: dag van de arbeid
25 mei: onafhankelijkheidsdag
10 juni: feest van het leger en herdenking Grote Arabische opstand
11 augustus: troonsbestijging van koning Hoessein
14 november: verjaardag koning Hoessein
25 en 26 december: kerst
Jordanië is een islamitisch land en religieuze feestdagen zijn dan ook zeer belangrijk. De data van deze feesten variëren. Houdt er rekening mee dat bussen tijdens deze feesten snel zijn volgeboekt. Ook tijdens de Ramadan zijn er beperkte mogelijkheden. Zo zullen winkels en bedrijven vaak vroeger sluiten en zijn moskeeën niet toegankelijk voor niet-moslims.
Vámonos Travels | Amstelveenseweg 314 hs | 1076 CS Amsterdam | T 020-673 53 53