Boek met onze 4 zekerheden

Vanaf € 3899,-

Offerte aanvragen

24 dagen Camperreis Canada: Rockin’ in the Rockies

  • Camperreis West Canada
  • Zwemmen in (gletsjer)meren
  • Kamperen in de Rockies

Canada is een veelzijdig land; bruisende steden, grote blauwe meren, hoge bergen en veel wildlife. Tijdens deze camperreis door West-Canada maak je kennis met de indrukwekkende natuur van dit adembenemend mooie en ruige land.

Vancouver is als grootste stad van British Columbia een populaire stad onder toeristen. Breng een bezoek aan de overdekte markt op Granville Island, struin door de hippe wijk Gastown en maak een fietstocht door het Stanley Park.

Na het ophalen van de camper is het tijd om de natuur van Canada te ontdekken. Je rijdt via het Manning Provincial Park naar de Okanagan Valley, die bekend staat om haar wijngaarden. Vervolgens breng je een bezoek aan Christina Lake, het warmste meer van Canada, de West Kootenays, waar je kunt genieten van de natuurlijke warmwaterbronnen en het prachtig gelegen dorpje Revelstoke.

Via Golden, waar je onder andere kunt klimmen, mountainbiken en raften op de Kicking Horse rivier, reist u naar de bekendste nationale parken van West Canada; Banff en Jasper. Beide parken zijn gelegen in de Rocky Mountains en staan bekend om de vele besneeuwde bergtoppen, gletsjermeren, groene bossen en de wildlife.

Na een stop in Whistler, dé wintersportbestemming van Canada, ga je met de ferry naar Vancouver Island. Vanuit Nanaimo rijd je richting het relaxte Ucluelet, waar gesurft kan worden én waar de bekende Wild Pacific Trail begint. De laatste stop van deze reis is de hoofdstad van British Columbia, Victoria. Vanuit Victoria zijn vele walvistours te doen en je kunt een bezoek brengen aan de Butchart Gardens.

  • Programma
  • Route & Hotels
  • Impressie
  • Prijs
  • Klantenervaringen
  • Offerte

Deze rondreis door Canada maak je per camper. De wegen in Canada zijn uitstekend en ook de wegbewijzering is goed. De huurcamper is een C-Small Motorhome van het merk Four Seasons, welke maximaal 3 personen kan vervoeren. Faciliteiten zoals een koelkast, oven, magnetron, kookplaat, douche en toilet zijn aanwezig in de camper. Daarnaast kun je gebruik maken van warm water en airconditioning. Omdat de afstanden die je tijdens deze reis af gaat leggen erg groot zijn, boeken wij het gebruik van ongelimiteerde kilometers erbij. Ook krijg je een campinguitrusting met onder andere servies, pannen, beddengoed, een aansteker, handdoeken en afwasspullen bij de camper.

De beschikbaarheid op campings in Canada is met name in het hoogseizoen (juli/augustus) zeer beperkt. Het is dus niet aan te raden om in de zomer op de bonnefooi door Canada te reizen. Vámonos heeft daarom alle kampeerplekken al in de reissom opgenomen. Deze zullen wij dus vóór vertrek al voor je reserveren zodat je gegarandeerd bent van een kampeerplek.

Dag 1-2 Vancouver

Vlucht van Amsterdam naar Vancouver.
Transfer van de luchthaven naar je hotel.

Vancouver ligt aan de Straat van Georgia, een deelzee van de Stille Oceaan en kent door de relatief nabije ligging een groot Aziatisch bevolkingsdeel. Een populair vervoermiddel is de Sky Train die alle delen van Vancouver met elkaar verbindt. Maak in de lente of zomer een tochtje per watertaxi. Bijvoorbeeld naar Granville Island, een klein schiereiland vooral bekend om de Granville Public Market. Op deze markt zijn vele versproducten, internationale gerechten, sieraden en kunst te koop.
Het historische Gastown is door zijn hippe karakter, vele gezellige restaurants en leuke winkeltjes de populairste wijk van Vancouver. In het centrum van Gastown staat een van de weinige, nog werkende stoomklokken ter wereld.
Huur een fiets en maak een tocht door het enorme Stanley Park met onderweg geweldige uitzichten over de skyline van Vancouver, de bergen en het water, waar van alles gebeurt. Stap af bij een van de strandjes en zie met wat geluk de vliegende vissen in de baai opspringen. Of neem een kijkje bij de haven van Vancouver waar heel regelmatig de typisch Canadese watervliegtuigen opstijgen en landen. Buiten het centrum van Vancouver, maar makkelijk te bereiken met de SkyTrain ligt Richmond met van mei tot en met oktober de populaire Richmond Night Market. Geniet hier op vrijdag, zaterdag en zondag van de aangeboden verscheidenheid aan street food en andere bijzondere en kleurrijke gerechten.

Dag 3 Manning Provincial Park

Vandaag kun je de camper ophalen.
Camperrit Vancouver – Manning Provincial Park: 200 km; ca. 2,5 uur

Manning Provincial Park is een enorm natuurgebied gelegen tegen de grens met Amerika. Het park is echt een paradijs voor wandelliefhebbers met leuke trails op verschillende niveaus. Een van de hoogtepunten is de wandelroute naar de top van Mount Frosty (2408 meter), waar je een schitterend uitzicht wacht. Het Manning Park Lake is een prima plek om te zwemmen en kanoën. Ook is er veel wildlife te spotten in dit park zoals zwarte beren, veel hertensoorten, eekhoorns, bevers en elanden.

Dag 4 Penticton/ Okanagan Valley

Camperrit Manning Provincial Park – Penticton: 180 km; ca. 2 uur

Het klimaat en de geschikte bodemomstandigheden van de Okanagan Valley lenen zich uitstekend voor de wijnbouw. Voor de liefhebbers en geinteresseerden zijn een van de vele wijnproeverijen of tours door het gebied een aanrader. Hier ligt het grote Okanagan Lake met talloze watersport mogelijkheden als waterfietsen, kajakken of kanoën. Ook zijn er leuke wandelroutes rondom het meer. Opvallend in het Myra Canyon Park is de oude spoorweg die hier dwars doorheen loopt. In dit park zijn vele wandelroutes en goede fietspaden aangelegd.

Dag 5 Christina Lake

Camperrit Penticton – Christina Lake: 208 km; ca. 3 uur

Christina Lake ligt in de South Kootenays regio. Het meer staat bekend om zijn schone en heldere water, maar vooral omdat het Christina Lake het warmste meer van Canada is. Tijdens de warme zomermaanden is het daarom heerlijk om een duik te nemen. Naast waterskiën, kajakken en kanoën op het meer zijn andere populaire activiteiten in de omgeving golfen, paardrijden, wandelen en fietsen richting de Kettle Valley.

Dag 6 Nelson/ West Kootenays

Camperrit Christina Lake – Nelson: 116 km; ca. 1,5 uur

Samen met de aangrenzende parken Banff en Jasper, staat Kootenay National Park op de Werelderfgoedlijst van de Unesco. De West Kootenays bestaan voornamelijk uit dichte bossen, meren en besneeuwde bergtoppen. Op de oevers van de vele meren, gevoed door de aanwezige gletsjers, liggen kleine dorpjes, zoals Nelson, een voormalig mijnbouwdorp aan het Kootenay Lake. Rij dan ook even langs charmante dorpjes als Rossland, Nakusp en Kaslo. Ontspannen doe je hier in een van de vele natuurlijke warmwaterbronnen, of misschien zelfs in het luxe wellnessresort Radium Hot Springs. 

Dag 7-8 Revelstoke

Camperrit Nelson – Revelstoke: 270 km; ca. 3,5 uur

Revelstoke National Park is een park met grote contrasten. Wat je zeker moet doen is een rit over de Meadows in the Sky Parkway naar de top van Mount Revelstoke (1920 m) en het Balsam Lake. Tijdens deze rit zie je prachtige valleien, regenwouden en bergen met besneeuwde toppen. De weg kent meerdere uitkijkpunten en er is een aantal wandelroutes op de top. In het National Park ligt ook de Revelstoke Dam, een van de grootste energiebronnen van British Columbia. De dam voorziet zo’n 750.000 huishoudens van stroom

Dag 9 Golden/ Yoho National Park

Camperrit Revelstoke – Golden: 150 km; ca. 2 uur

Door de ligging aan de woeste Kicking Horse River en de rustige Columbia River is het historische plaatsje Golden een van de beste plekken in Canada om te raften. Het gebied rondom Golden is populair door de vele mogelijkheden om te wandelen, te klimmen, te mountainbiken en alle mogelijke wintersporten. Het Kicking Horse Mountain Resort in Golden heeft de hoogste gondelbaan van de provincie British Columbia (u gaat naar 2450 meter).
Golden is ook de uitvalsbasis voor het Yoho National Park. De naam van het park komt uit de inheemse taal Cree en betekent ontzag en verwondering. Waarom die naam wordt al meteen duidelijk. Bezoek zeker het smaragdgroene Emerald Lake en maak een wandeling naar de voet van de Takakkaw watervallen, de op een na hoogste van Canada. Met een gids kun je een fantastische hike maken naar de Burgess Shale, een stuk oceanisch gesteente waar de prehistorische fossielen u letterlijk omringen. In het Yoho National Park zelf leven grizzlyberen, herten, elanden, berggeiten en 180 verschillende vogelsoorten.

Dag 10-11 Banff National Park

Camperrit Golden – Banff National Park: 140 km; ca. 2 uur

Heldere gletsjermeren, grote groene bossen, voortkabbelende riviertjes en besneeuwde bergtoppen. Dat is in het kort de omschrijving voor het Banff National Park in de majestueuze Rocky Mountains van Canada. Door het park loopt de 230 kilometer lange Icefields Parkway richting Jasper National Park, volgens velen één van de mooiste wegen ter wereld. Onderweg kun je op wandelingen vanaf veel parkeerplaatsen en campsites verschillende wilde dieren tegenkomen, zoals elanden, rendieren en beren. Een bekende bezienswaardigheid in Banff is de Valley of the Ten Peaks, de ene piek nog indrukwekkender dan de andere. In deze vallei ligt Moraine Lake, ooit afgebeeld op het biljet van 20 dollar. Rondom dit meer zijn vele prachtige wandelroutes uitgestippeld.

De populairste plek van het park is Lake Louise. Het water van Lake Louise is helderblauw en op de achtergrond omringd door prachtige bergtoppen. In de zomer kun je een bootje huren en een tochtje over het meer maken. In de winter ligt het dicht en kan er dus geschaatst worden. Het meer heeft haar kristalblauwe kleur te danken aan het slib uit de alomtegenwoordige gletsjers. Rondom Lake Louise ligt een aantal mooie wandelroutes. Één van de populairste wandelingen is de Lake Agnes Trail. Hoe hoger je op deze trail komt, hoe mooier de uitzichten over Lake Louise. Er gaat een kabelbaan omhoog naar de top van Sulphur Mountain. Mooi om vanaf die plek uit te kijken over het National Park.

Dag 12-13 Jasper National Park

Camperrit Banff National Park – Jasper National Park: 290 km; ca. 3,5 uur

Jasper is één van de mooiste nationale parken van Canada en ligt net als Banff midden in de Rocky Mountains. Het is niet alleen voor natuurliefhebbers een geweldige bestemming, want Jasper staat ook bekend om de vele wilde dieren. Er leven herten, elanden, zwarte en grizzlyberen in het park. Jasper National Park is ook een zogenaamd dark-sky preserve, wat betekent dat lichtvervuiling actief tegen wordt gegaan. Houd je van zeilen of windsurfen? Rij dan naar de Patricia en Pyramid Lakes. Of rust uit bij de Miette Hot Springs, natuurlijke warmwaterbaden, heerlijk na een lange dag wandelen door dit fantastische National Park.
Jasper heeft veel gletsjers, zoals het Columbia Icefield; een grote ijsmassa bestaande uit zes gletsjers (die deels ook in Banff liggen). En heel veel meren. Malingne Lake is zo’n 20 kilometer lang, en daardoor het langste bergmeer in Canada. Vanaf het begin van het meer gaat een boot naar Spirit Island in de zomer. Een klein eilandje en een van de meest gefotografeerde plekken van het park. Je kunt er ook heen kanoën, maar wel onder begeleiding. Rondom Medicine Lake zijn mooie hikes te maken. En het is een goede plek om wildlife te spotten. In dit meer zwemmen namelijk veel vissen en hierdoor is het uiteraard een favoriete plek voor beren.

Dag 14-15 Wells Gray/ Clearwater

Camperrit Jasper National Park – Wells Gray Provincial Park: 320 km; ca. 3,5 uur

Het Wells Gray Provincial Park wordt wel het Waterfall Park genoemd vanwege de vele watervallen en is daarnaast ook bekend om de ruige natuur en de wilde dieren. Doordat de wegen in het park niet allemaal geasfalteerd zijn is het in alle seizoenen relatief rustig. Daarom is het helemaal geen grote verrassing om wolven, elanden, berggeiten, zwarte beren en grizzlyberen tegen te komen. De mooiste watervallen in het park zijn de Spahats Falls, de Dawson Falls en de Helmcken Falls, na soms een stevige hike alle goed bereikbaar. Onderweg zie je een grote verscheidenheid aan planten en vogels.

 

Dag 16 Whistler

Camperrit Wells Gray Provincial Park – Whistler: 425 km; ca. 5,5 uur

Whistler is dé wintersportbestemming van West-Canada op slechts 125 kilometer van Vancouver. Het bobsleeën, skiën en schansspringen tijdens de Olympische Winterspelen van 2010 vonden dan ook niet voor niets hier plaats. In die periode is er een klein toeristisch centrum aangelegd met leuke restaurants, bars, (sport)winkels en fietsverhuurders. Whistler staat bekend om zijn lange skiseizoen, met vaak een uitloop tot eind mei. Mountainbiken en bergbeklimmen worden hier ook veel gedaan.

Dag 17 Nanaimo

Camperrit Whistler – Nanaimo: 170 km; ca. 3,5 uur, incl. ferry (Tsawwassen - Swartz Bay; ca. 1,5 uur)

Vanaf de haven in Nanaimo loopt de Harbourfront Walkway, een route die je langs leuke pubs en parken leidt, zoals het Swy-a-Lana Park. Het is leuk om in de haven van Nanaimo een kajak te huren om de kustlijn te ondekken.  Nanaimo zelf heeft een gezellig centrum en in en rond de stad zijn veel wandelroutes uitgezet. Zoals de hike naar Mount Benson met als beloning een prachtig uitzicht. Voor duikliefhebbers is Nanaimo zeker een must, want het staat bekend als een van de betere duikplekken ter wereld.

Dag 18-19 Ucluelet/ Tofino

Camperrit Nanaimo – Ucluelet: 180 km; ca. 2,5 uur

Surfliefhebbers moeten op Vancouver Island zeker naar de relaxte kustplaatsjes Ucluelet en Tofino. Er zijn geweldige zonsondergangen te zien op het kilometerslange strand, er kan prima gewandeld worden en er heerst vooral een enorme surfcultuur. Ucluelet is ook het startpunt van de beroemde Wild Pacific Trail, die dwars door het Pacific Rim National Park loopt.

Dag 20-21 Victoria

Camperrit Ucluelet – Victoria: 355 km; ca. 4 uur

De hoofdstad van de provincie British Columbia, Victoria, ligt in het zuiden van Vancouver Island. Er hangt een typisch koloniaal Britse sfeer in de stad door de uitstraling van de vele authentieke gebouwen. Victoria is, in het seizoen, een bekende uitvalsbasis voor de liefhebbers van een Orca- en Whalewatching tour. De Fisherman’s Wharf is een drijvend dorp bestaande uit kleurrijke huisjes en gezellige terrasjes en restaurantjes. Overal kun je genieten van verse vis. Wanneer je een middag over hebt, ga dan vooral naar de Butchart Gardens. Dit park van 20 hectare staat vol met allerlei exotische planten, struiken en bomen.

Dag 22 Burnaby

Camperrit Victoria, Vancouver Island – Burnaby: 120 km; ca. 3 uur, incl. ferry (Departure Bay - Horseshoe Bay ca. 2 uur)

De laatste nacht in je eigen camper spendeer je in Burnaby, een stad in de buurt van Vancouver. Burnaby is populair vanwege zijn grote shopping mall: Metropolis at Metrotown. Bij mooi weer kun je nog een bezoek brengen aan Deer Lake Park, waar je kunt wandelen, relaxen en een bootje huren.

Dag 23-24 Vlucht naar Amsterdam

Camper inleveren Abbotsford, en transfer naar de luchthaven van Vancouver

Vandaag rijd je naar Abbotsford waar je de camper inlevert. Per transfer word je naar de luchthaven van Vancouver gebracht.

Dag Plaats Vervoer Hotel
1-2 Vlucht naar Vancouver
The Belmont Hotel
3 Manning Provincial Park
Camping Canada
4 Penticton/ Okanagan Valley
Camping Canada
5 Christina Lake
Camping Canada
6 Nelson/ West Kootenays
Camping Canada
7-8 Revelstoke
Camping Canada
9 Golden/ Yoho National Park
Camping Canada
10-11 Banff National Park
Tunnel Mountain Trailer Court Campground (Banff)
12-13 Jasper National Park
Wapiti Campground
14-15 Wells Gray/ Clearwater
Dutch Lake
16 Whistler
Riverside Resort
17 Nanaimo
Living Forest
18-19 Ucluelet/ Tofino
Camping Canada
20-21 Victoria
Camping Canada
22 Burnaby
Burnaby Cariboo
23-24 Vlucht naar Amsterdam
Periode
Laagseizoen (mei) v.a. € 3899,-
Tussenseizoen (juni & september) v.a. € 4399,-
Hoogseizoen (juli & augustus) v.a. € 5075,-

Wij maken altijd een persoonlijke offerte op maat. De reissom per persoon kan variëren door de beschikbaarheid van de vluchten, de vertrekdatum en de kamerindeling.
Bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen per persoon op basis van een reis voor twee personen.

Inclusief

  • Vluchten Amsterdam – Vancouver// Vancouver – Amsterdam met Air Canada inclusief 1 stuk ruimbagage per persoon
  • Luchthavenbelastingen en –toeslagen.
  • Transfer bij aankomst in Vancouver van de luchthaven naar je hotel
  • 2 hotelovernachtingen in Vancouver op basis van logies in een 2-pers. kamer
  • Vervoer van en naar het camperverhuurbedrijf
  • Alle kampeerovernachtingen zonder maaltijden (mix tussen Public en Private Campgrounds)
  • 18 dagen autohuur, Four Seasons C-Small Motorhome. Ophalen camper dag 3 bij het verhuurkantoor in Abbotsford (nabij Vancouver). Inleveren dag 23 bij het verhuurkantoor in Abbotsford. Inclusief ongelimiteerde kilometers, CDR verzekering zonder eigen risico en belastingen.
  • Ferry’s van en naar Vancouver Island voor 2 personen en een camper

Exclusief

  • Ontbijt & overige maaltijden
  • Excursies en entreegelden
  • Eventuele reis- en/of annuleringsverzekering
  • Electronic Travel Authorization (ETA) elektronische reistoestemming voor Canada ca. $7 CAD (ETA is verplicht!)
  • GreenSeat CO2-compensatie: € 12,95 per persoon (optioneel)
  • Reserverings- en ticketingkosten: € 30,00 per persoon
  • Bijdrage SGR: €5,00 per persoon
  • Bijdrage calamiteitenfonds: € 2,50 per boeking (max. 9 personen)

Offerte aanvragen

Via onderstaand formulier kun je een reisvoorstel voor deze voorbeeldreis aanvragen. Je krijgt een reisvoorstel op maat per e-mail toegestuurd.

Bestemming(en)

Reisvoorkeur

*) Om je zo goed mogelijk van dienst te zijn dienen deze velden te worden ingevuld.

Contactgegevens

*) Om je zo goed mogelijk van dienst te zijn, dienen deze velden te worden ingevuld.

Plaats toevoegen

Hartelijk dank voor uw interesse in Vámonos Travels.

Binnen 3 tot 5 werkdagen ontvangt u van ons een uitgebreid reisvoorstel. Als wij nog vragen hebben over uw aanvraag, zullen we eerder telefonisch of per email contact opnemen.