Boek met onze 4 zekerheden

Vanaf € 875,-

Offerte aanvragen

13 dagen Italië: Van Napels naar Brindisi

  • Ontspan aan de Adriatische Zee
  • Beleef het platteland van San Vito dei Normandi
  • Bezoek de authentieke trulli huisjes

Deze afwisselend familiereis door het zuiden van Italië kan zowel in de zomer- als in de meivakantie gemaakt worden.

Jullie vliegen op Napels, halen de huurauto op en rijden in ongeveer een uur naar het zuidpunt van de Golf van Napels. Jullie verblijven hier aan de rand van een dorp, dichtbij het strand. Vanuit deze mooi plek zijn zowel de Costa Amalfi, Pompeï als het eiland Capri snel te bereiken.
Jullie volgende stop is bij de weinig bezochte streek Costa del Cilento: kleine strandjes, steile kliffen, ruige rotsen en een groen achterland bepalen hier het landschap.
In vier uur steken jullie de hak van de laars over naar Salento aan de Adriatische Zee. Behalve mooie stranden en archeologische opgravingen wordt deze streek gekenmerkt door de trulli’s: witte huisjes met kegelvormige daken.
Jullie vliegen terug vanaf Brindisi.

Deze tweeweekse reis laat jullie de verschillende kanten van het zuiden van Italië zien, waarbij jullie volop de gelegenheid krijgen te genieten van prachtige strandjes en overheerlijk eten.

  • Programma
  • Route & Hotels
  • Impressie
  • Prijs
  • Klantenervaringen
  • Offerte

Dag 1-4 Costa Amalfi

In ruim 2 uur vliegen jullie naar Napels.
Na aankomst in Napels, halen jullie de huurauto op en rijden naar de Costa Amalfi. Onderweg passeren jullie Pompeï en de Vesuvius.
Autorit Napels - Sorrento: 60 km; ca. 1,5 uur

De Vesuvius, de vulkaan die in het jaar in 79 uitbarstte, kun je bijna 2000 jaar later uitstekend bezoeken. Het is namelijk mogelijk tot aan de kraterwand te lopen. Vanaf hier heb je een prachtig uitzicht op de krater en over de Golf van Napels. Iets verderop kom je terecht bij de stad die bij verrassing werd getroffen door de Vesuvius: Pompeï. Omdat veel is geconserveerd door de lava is het een van de best bewaarde Romeinse steden geworden. Je kunt hier door de geschiedenis dwalen en oude villa’s en badhuizen met prachtige fresco’s bezichtigen.

De Costa Amalfi is landschappelijk een van de mooiste kusten, die Italië te bieden heeft. De weg langs de zuidelijke kust slingert van Sorrento naar Salerno in 60 kilometer (ruim 2 uur rijden!) langs prachtige kliffen en dorpjes, die tegen de rotsen aangeplakt lijken. Je rijdt hier onder andere langs Positano, Praiano, Amalfi en Ravello. De laatste ligt wat hoger en verder van zee, maar biedt wel de mooiste uitzichten. Alle dorpjes beschikken over kleine strandjes die uitlopen in de azuurblauwe zee en overal kan je overheerlijk eten aan het water. Vanuit Sorrento gaan zeer regelmatig ferries naar Capri. Vanuit de haven van Capri gaat de Funicolare naar het hoger gelegen Capri stad. Het kleine eiland wordt omringd door prachtige baaitjes.

Esperidi Resort

Esperidi Resort

Categorie B

Dit kleinschalig luxe vakantiecomplex is nog steeds een familiebedrijf. Ooit opgezet door de vader des huizes als camping in 1967 en later omgebouwd tot resort waar je kunt verblijven in een van de suites, appartementen of bungalows die te midden van de oude boomgaard met citrusbomen liggen. Het resort ligt op slechts 5 min lopen van het dichtstbijzijnde strand, waar je met een lift naar beneden gaat, en op loopafstand van het levendige dorpje buiten Sorrento, Sant Agnello.

In de oude boomgaard vind je het ruime zwembad, een kookschool en een lounge gedeelte waar o.a. ontbijt en lunches gebruikt kunnen worden.

Er zijn 2- en 3-kamer appartementen en villa’s, die allen over een keuken, airconditioning en een terras beschikken.

 

Dag 5-8 Palinuro

Autorit Sorrento - Palinuro: 180 km; ca. 3 uur

Ontdek de De Costa Cilento, een toeristisch nog weinig ontwikkelde streek met een mooie zee, fijne strandjes, ruige kliffen en een groen achterland. Voorbij de zandstranden van Palinuro en Marina de Camerota rijzen de steile klippen van de Capo Palinuro uit het water omhoog. Het maakt van het dorpje een natuurlijke haven. Hier liggen vele kleine blauwwitte bootjes te wachten om je langs de kliffen en door de omliggende grotten te varen.
Aan de kust in het Parco del Cilento ligt Velia, door de Grieken in 530 v. Chr. gesticht. Het huidige Velia wordt gedomineerd door een middeleeuwse toren die gedeeltelijk op de oude acropolis is gebouwd. Aan de voet van de heuvel met de middeleeuwse toren vind je de restanten van het oude amfitheater.

Villa Mirella

Villa Mirella

Categorie B

Aparthotel Villa Mirella ligt in het nationaal park Cilento e Vallo di Diano. Het word dus compleet omgeven door de natuur en is op 900 meter van het mooie badplaatsje Palinuro. Het is ingericht volgens lokale stijl, waardoor er een gezellige sfeer hangt.

De 5 kamers zijn comfortabel en stijlvol, met een houtenbalkenplafond. Ze beschikken over een airco en minibar. Ook zijn er 18 smaakvolle appartementen aanwezig, welke geschikt zijn voor 3 tot 6 personen. Verder heeft de villa een groot zwembad, welke is omgeven door een zonneterras met ligbedden. De mediterrane tuin, compleet met palm en olijfbomen, heeft een klein speeltuintje en er staat een barbecue voor gebruik van de gasten. Er is een restaurant met terras aanwezig met streekgerechten en pizza's op het menu.

Villa Mirella heeft de perfecte locatie om nationaal park Cilento e Vallo di Diano te bezoeken. Dit is een van de grootste parken van Italië. In dit park zijn veel flora en fauna te vinden. Hier kun je heerlijk opgaan in de omgeving tijdens een wandeling door de natuur. In Palinuro vind je een heerlijk strandje en vanuit het dorp kun je ook boottochten naar de grotten in de omgeving maken.

Dag 9-12 Salento

Autorit Palinuro – San Vitto dei Normani: 300 km; ca. 3,5 uur

Behalve een mooie stad met een prachtig historisch centrum is Brindisi ook de hoofdstad van de gelijknamige provincie binnen de regio Puglia.
Deze provincie is minder bekend in Nederland maar heeft zeer veel te bieden. Bij Carovigno, Specchiolla en Torre Santa Sabina vind je prachtige witte stranden aan de Adriatische Zee, terwijl het strand van Torre Guaceto onderdeel is van een natuurreservaat. Hierdoor is het er rustiger en ken je er prachtig snorkelen. Kenmerkend voor de regio zijn ook de trulli's: witte huisjes met een kegelvormig dak. In Alberobello vind je meer dan duizend van deze huizen langs de kronkelige straten. Verder vind je hier Ostuni, misschien wel een van de mooiste Middeleeuwse stadjes van Italië. De vele witgekalkte huizen zijn sprookjesachtig gelegen op 3 heuvels. Na elke hoek kijk je weer over de Adriatische Zee uit. In een prachtige natuurlijke omgeving vind je bij Brindisi ook de Romeinse opgravingen bij Egnathia.

Tenuta Deserto

Tenuto Deserto

Categorie B

Tenuta Deserto ligt in het oude Alto Salento, dichtbij de Adriatische zee. Het is een agriturismo, omgeven door 180 hectare land met verschillende boomgaarden. Het bevindt zich in een 17e-eeuws gebouw en  is aangekleed volgens typische mediterrane stijl.

De agriturismo heeft 12 huisjes die verspreid liggen over het landgoed. Alle huisjes hebben een keuken en airco. Ook de huisjes zijn ingericht in mediterrane stijl, met vloeren, plafonds en schouwen van steen. Verder is er een gemeenschappelijk zwembad aanwezig.

In de schitterende omgeving van Tenuta Deserto is veel te doen. Zo kun je naar Alberobello gaan,  een dorp op de Unesco werelderfgoedlijst, waar je 1500 trulli kunt vinden. Trulli zijn bijzondere, kleine gebouwen die typisch zijn voor deze Zuid-Italiaanse streek. De agriturismo ligt op 15 minuten rijden van de stranden aan de Adriatische Zee.

Dag 13 Vlucht naar Amsterdam

Autorit San Vito dei Normani - Bari luchthaven: 115 km; ca. 1,5 uur.
Hier levert u de huurauto in.

Je levert de huurauto in en vliegt aansluitend naar Nederland.

Dag Plaats Vervoer Hotel
1-4 Costa Amalfi
Esperidi Resort
5-8 Palinuro
Villa Mirella
9-12 Salento
Tenuto Deserto
13 Vlucht naar Amsterdam
Periode Prijs
Laagseizoen v.a. € 875,-
Juni t/m september v.a. € 1075,-

Wij maken altijd een persoonlijke offerte op maat. De reissom per persoon kan variëren door de beschikbaarheid van de vluchten, de vertrekdatum en de kamerindeling.
Bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen per persoon.

Inclusief

  • Vlucht Amsterdam – Napels // Bari – Amsterdam met Transavia
  • Luchthavenbelastingen en –toeslagen
  • Alle overnachtingen op basis van logies
  • Huurauto Ford Focus Estate of gelijkwaardig. Ophalen in Napels aansluitend aan de vlucht, inleveren in Bari op het vliegveld aansluitend aan de vlucht.
  • Inclusief CDW en alle kilometers

Exclusief

  • Bagage en stoelreservering op de vlucht
  • Overige maaltijden
  • Excursies en entreegelden
  • Drop off kosten huurauto
  • Afkoop eigen risico huurauto: € 5,50 per dag
  • Reis- en/of annuleringsverzekering
  • GreenSeat CO2-compensatie: € 6,50 per persoon (optioneel)
  • Reserverings- en ticketingkosten: € 15,00 per persoon
  • Bijdrage SGR: € 5,00 per persoon
  • Bijdrage calamiteitenfonds: € 2,50 per boeking (max. 9 personen)

Offerte aanvragen

Via onderstaand formulier kun je een reisvoorstel voor deze voorbeeldreis aanvragen. Je krijgt een reisvoorstel op maat per e-mail toegestuurd.

Bestemming(en)

Reisvoorkeur

*) Om je zo goed mogelijk van dienst te zijn dienen deze velden te worden ingevuld.

Contactgegevens

*) Om je zo goed mogelijk van dienst te zijn, dienen deze velden te worden ingevuld.

Plaats toevoegen

Hartelijk dank voor uw interesse in Vámonos Travels.

Binnen 3 tot 5 werkdagen ontvangt u van ons een uitgebreid reisvoorstel. Als wij nog vragen hebben over uw aanvraag, zullen we eerder telefonisch of per email contact opnemen.