Boek met onze 4 zekerheden

Vanaf € 3549,-

Offerte aanvragen

22 dagen: Tempels en vulkanen in Japan en Zuid-Korea

  • Wereldstad Tokyo
  • Overnachten bij de monniken
  • Vissersvrouwen duiken op Jeju-do

Je begint in het bruisende Tokyo om na een rondreis via tempels en kloosters, vulkanen en eilanden, te eindigen in het al even bruisende Seoel.

Vanzelfsprekend begint je reis in Tokyo, waar traditionele buurtjes met heerlijke restaurantjes worden afgewisseld met moderne gebouwen en keizerlijke tempels. Een bezoek aan de grootste visafslag ter wereld mag niet ontbreken. Je hebt daarnaast genoeg tijd voor een bezoek aan de tempels van Nikko.

Vlakbij Mount Fuji ga je met de kabelbaan omhoog om van het uitzicht te genieten en kun je heerlijk relaxen in één van de onsen, de warmwaterbaden.

Kyoto stad is ongedeerd gebleven in de 2e Wereldoorlog en ademt geschiedenis en traditie uit. Een bezoek aan het Nijo kasteel, het gouden paviljoen, de rotstuinen en de Nishika mogen niet ontbreken. Tot slot rijd je zelf langs de tempelstad Nara en de kloosterberg Koya-san, waar je het ochtendgebed van de monniken kunt bijwonen.

Het Zuid-Koreaans en subtropische eiland Jeju-do staat bekend om de natuur, de stranden, de vulkaan en de duikende vissersvrouwen.

Een korte vlucht brengt je naar de vissersplaats Busan. Via de tempelstad Gyeongju reis je per supersnelle trein vervolgens omhoog naar het bruisende Seoel.

  • Programma
  • Route & Hotels
  • Impressie
  • Prijs
  • Praktische informatie
  • Offerte

Dag 1 Vlucht naar Tokyo

Je vertrekt naar Tokyo, waar je de volgende dag aankomt.

Dag 2-4 Tokyo

Shuttletransfer Narita luchthaven - Tokyo (ca. 2 uur)

Tokyo is een fantastische stad, modern en traditioneel tegelijk. Het lijkt op alle wereldsteden en dan ook weer geheel niet. Je vindt er moderne architectuur , kleine traditionele buurten en heerlijke kleine restaurants. Eén van de leukste wijken van Tokyo is Harajuku met zijn winkels en eetstalletjes. Op zondag slenteren hier vele mensen om wat te eten of elkaar te ontmoeten. Je kunt er vele tempels bezoeken. De Meiji-schrijn staat in het prachtige Yoyogi Park. De Shinto schrijn is gebouwd in 1920 ter ere van de keizer Meiji en keizerin Shoken die het land de moderne tijd in hebben geleid.

Een andere wijk die je wilt bezoeken is Asakusa met de beroemde Sensoji tempel. Op weg naar het  Ueno Station vind je hier onder het spoor verschillende 100 yen winkels en sushibars. De grootste visafslag ter wereld is de Tsukiji markt. Een bezoek vroeg in de ochtend is een ervaring op zich en de sashimi is er wel erg vers. In de Kabukicho buurt nabij het Shinjuku station is ook het red light district van Tokyo te vinden. Naast de vele winkels is de buurt vergeven van de love hotels, clubs, pachinko hallen, sexshops, bars en restaurants. Het leven begint hier pas na zessen en alleen al alle neonverlichting en reclames maakt een bezoek de moeite waard. Vanaf de top van het Shinjuku Metropolitan Building heb je een fantastisch uitzicht over de stad. Met helder weer kun je vanaf hier Mount Fuji zien.

Vanuit Tokyo kun je diverse dagexcursies ondernemen naar bijvoorbeeld Mount Fuji, de tempels van Nikko of Kamakura. Meer informatie hierover vind je bij onze excursies.

Dag 5-6 Hakone, Mt. Fuji

In 2 uur reis je met de trein van Tokyo naar Hakone.

De beroemdste berg van Japan is Mount Fuji of Fuji san, zoals de Japanners hem noemen. Elke Japanner moet minimaal één keer de berg beklommen hebben. Beklimmen tot de top kan alleen in juli en augustus. De andere maanden kun je het museum bij het 5th station bezoeken. Hakone is gelegen aan de oostzijde van de berg en staat bekend om de vele onsen, waar je heerlijk kunt ontspannen. Bij mooi weer heb je vanaf Lake Ashi schitterend uitzicht op de berg. Met de Hakone Free Pass kun je gebruik maken van de verschillende vervoersmogelijkheden in de regio: bus, trein, kabelbaan, tandradtrein en boot.

Dag 7-9 Kyoto

In 3 uur reis je met de trein van Hakone naar Kyoto.

In Kyoto worden prachtige paleizen afgewisseld met religieuze tempels en paviljoenen. Geen stad ter wereld kent zoveel religieuze schatten. Kyoto werd in 794 gesticht als nieuwe hoofdstad door keizer Kanmu als Heiankyo, letterlijk hoofdstad van de vrede, en had rond 820 al een half miljoen inwoners. Het is tot 1868 de hoofdstad van Japan geweest, hoewel het machtscentrum in de tijd van de shoguns vaak elders was. In 1869 werd Tokyo de nieuwe hoofdstad. Mede omdat Kyoto door de geallieerden in de Tweede Wereldoorlog is gespaard, zijn er nog zeer veel oude bezienswaardigheden. In Het Nijo Kasteel vind je prachtige schilderingen in Chinese stijl in de ontvangsthallen. De piepende vloeren hadden als doel indringers te verraden. De Kinkakuji, ofwel gouden paviljoen tempel, is één van de belangrijkste trekpleisters van Japan. In de prachtige rotstuinen van de Zen Tempel Ryoanji (vredige draak) zul je zeker tot rust komen.

In de avond in het Gion-the district gaan kijken is een must. In de sfeervolle buurt heb je een goede kans de beroemde geisha’s te zien, op weg naar hun afspraakjes. De Fushimi Inari-taishi is een prachtig complex met eindeloze vermiljoenrode poorten die over de paden van het heiligdom lopen. Ook een bezoek aan de Kiyomizu tempel, een houten boeddhistische tempel uit de achtste eeuw is de moeite waard. Maak ook zeker een ommetje in de Ninenzaka en de Sanenzaka lanen. Deze straten zitten vol met leuke winkels, bars en restaurants.

Dag 10 Nara

Vandaag haal je de huurauto op in Kyoto.
Autorit Kyoto – Nara: 45 km; ca. 1 uur

Nara was één van de allereerste hoofdsteden van Japan en is één van de hoogtepunten van een bezoek aan Japan: het telt maar liefst acht bezienswaardigheden die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staan. De belangrijkste hiervan is Todai-ji’s Daibutsu-den, het grootste houten gebouw in de wereld. Binnenin de Daibutsu-den staat het Daibutsu beeld, dat iets meer dan 16 meter hoog is en naar liefst uit 437 ton brons en 130 kilo van goud bestaat. De meeste tempels staan in het groene Nara Park, waar je ook de vele herten die hier leven zult treffen.

Dag 11 Mount Koya

Autorit Nara - Mount Koya: 75 km; ca. 1,5 uur

Door een fraai landschap reis je naar de heilige berg Koya-san, dat in een prachtig woud ligt. De berg is 995 meter hoog en huisvest één van de belangrijkste bezienswaardigheden van Japan: het Koya-san kloostercomplex. Je overnacht in één van de tempels en heeft de gelegenheid de volgende ochtend de ochtendmeditatie bij te wonen. Een absolute aanrader. Het traditionele boeddhistische vegetarische diner is altijd inbegrepen bij het verblijf. De Okunoin begraafplaats is prachtig om doorheen te dwalen, zeker ook ’s avonds wanneer de paden worden verlicht door de stenen lantaarns.

Dag 12 Osaka

Autorit Mount Koya - Osaka: 90 km; ca. 1,5 uur
Je levert de huurauto in, na aankomst in Osaka.

Osaka staat onder reizigers nou niet bepaald bekend om haar bezienswaardigheden zoals die in Tokyo of Kyoto te vinden zijn, toch valt er hier heel wat te beleven. Een van de grootste trekpleisters is het Osaka Aquarium, het grootste aquarium ter wereld met walvishaaien, zeeleeuwen, enorme kwallen en de Japanse reuzenkrab. Verder vind je in Osaka ook nog de Shitennoji-tempel, één van de oudste actieve tempels van Japan. Het kasteel van Osaka heeft een prachtige tuin die vooral in het kersenbloesemseizoen druk bezocht wordt. Osaka is de belangrijkste havenstad van Japan en is met zijn 3 miljoen inwoners de derde stad in omvang. Osaka is voornamelijk de stad van de arbeiders, maar ademt ondanks haar industriële karakter een vrij relaxte atmosfeer.

Dag 13-15 Vlucht naar Jeju-do

Je vliegt vandaag van Osaka naar Jeju-Do.

Een vlucht brengt je vandaag van Osaka op het Zuid-Koreaanse eiland Jeju-do.

De Jeju-eilanden, ook wel Jeju-do genoemd, zijn een typische vakantiebestemming voor Koreaanse honeymooners. Jeju-do is ontstaan door vulkanische erupties, wat terug te zien is in de unieke natuur op het eiland. Naast het bezoeken van de vulkanen, zijn er lavagrotten te vinden die een plek bemachtigd hebben op de UNESCO werelderfgoedlijst.

Het eiland treft vergelijkingen met Bali en Hawaï door zijn veelzijdige flora en fauna, de vulkanische granieten en de meerdere stranden. Toeristen hebben nu ook het prachtige eilandje ontdekt, waar ze lekker kunnen ontspannen aan de mooie stranden. Ook zijn er veel activiteiten te plannen, zoals berg beklimmen, mooie wandeltochten, watervallen bewonderen en paardrijden. Een bijzonder fenomeen op het eiland zijn de vrouwelijke duikers die zonder zuurstofflessen minutenlang onderwater blijven en met schaal- en schelpdieren weer boven komen.

Het eiland beschikt over verschillende natuurgebieden. Zo zijn het Seongsan Illchulbong Peak en het Manjanggul Cave zeker een bezoek waard. Daarnaast is de Cheonjiyeon Waterfall een mooie plek om te bezoeken. Hallasan is een berg op het eiland van 1950 meter en daarmee de hoogste berg van heel Korea. Koreanen aanbidden deze berg, aangezien zij geloven dat er geesten verblijven. Er zijn vijf paden die jou naar de top van de berg kunnen leiden.

Dag 16-17 Vlucht naar Busan

Vandaag vliegt je van het eiland Jeju-Do naar Busan.

Een binnenlandse vlucht brengt je naar het vasteland van Zuid-Korea.

Busan is de op een na grootste stad van Zuid-Korea en is gelegen in het zuidoosten van het land. Een belangrijke stad door de enorme haven die er ligt en de bootverbindingen met Japan en China.

Busan ligt in een mooie omgeving, omringd door de zee en bergen. Busan staat vooral bekend als havenstad met haar vismarkten en is in opkomst als strandbestemming. Het 1,5 kilometerlange Haeundae-strand met drukke boulevard is in de zomer de populairste plek van de stad.

Je kunt een bezoek brengen aan de Beomeosa Temple, één van de grootste en mooiste tempels van Zuid-Korea en aan de Jagalchi Fish Market, een van de grotere vismarkten van Busan. De lokale vissers zijn ’s ochtends vroeg al druk aan het onderhandelen over de prijs van de vangst. Ook de Dongnae Hot Spring, waar je even heerlijk kunt ontspannen, is zeker een aanrader. Het warme water is goed voor je huid en gezondheid. Vanaf de berg Kumjung heb je een prachtig uitzicht over de stad. Het gebied rondom de nationale universiteit, in het noorden van de stad, is een leuke buurt met vele cafés, bars en restaurants.

Dag 18 Gyeongju

De trein brengt je in een kleine 2 uur in Gyeongju.

Gyeongju is de schat van Zuid-Korea en verdient meer aandacht en bekendheid. Een van de belangrijkste bezienswaardigheden van de stad zijn de Dead Kings’ Tombs. De Anapji Pond is een plek waar een goede avondwandeling onder de sterrenhemel van de stad gemaakt kan worden. Daarnaast is de Seokguram grot een bezienswaardigheid die erg bijzonder is. Dit is een deel van de Bulgulska, een van de beroemdste tempels van Korea. Deze staan op de Werelderfgoedlijst van UNESCO. Namsan is een minder bekend berggebied en staat vol Boeddha beelden. Aangezien het er rustig en nog redelijk onbekend is, is dit een bijzondere plek om te bekijken.

Dag 19-21 Seoul

Het station van de hogesnelheidstrein ligt op ongeveer een half uur per taxi vanaf Gyeongju. Vanaf hier brengt de trein je in 3 uur in Seoul.

Seoul is de hoofdstad van Zuid-Korea. In deze bruisende stad en gigantische metropool is er de hele dag wat te doen. Als je over straat loopt, word je overspoelt door restaurants, kunstgalerijen en paleizen. In Seoul vind je gigantische wolkenkrabbers maar ook historische Koreaanse huisjes. Het is een stad vol tegenstellingen, maar ook een stad van eenheid.

Wat zeker niet mag missen bij een bezoek aan Seoul zijn onder andere Gyeongbokgung en Changdeokgung. Dit zijn twee belangrijke paleizen in de stad. Ook zijn Samcheondong en Bukchon Hanok Village zeker een bezoek waard. Daarnaast is een bezoek aan Lotte World Tower een bijzondere ervaring. Dit is namelijk met zijn 555 meter, het hoogste gebouw van Korea.

Om aan de drukte van de stad Seoul te ontkomen, is een hike in Bukhansan National Park, ten noorden van de stad, een geweldige optie. Bij de piek kun je genieten van grote granieten rotsen en panoramische uitzichten. Een interessante optie is zeker ook een bezoek aan de Demilitarized Zone (DMZ), het grensgebied tussen Noord- en Zuid-Korea.

Dag 22 Terugvlucht

Je gaat op eigen gelegenheid naar het vliegveld en vliegt terug naar huis.

Kies een hotelcategorie:

ABS
Dag Plaats Vervoer Hotel
1 Vlucht naar Tokyo
2-4 Tokyo
Villa Fontaine Grand Tamachi Shiba Park Park Hotel
5-6 Hakone, Mt. Fuji
Fuji Hakone Guesthouse (1) Hakone Hotel Hyatt Regency Hakone
7-9 Kyoto
Matsubaya Ryokan (2) Miyako Hotel Kyoto Hachijo Granvia Kyoto
10 Nara
Tenpyo Ryokan (2) Nara Royal Nikko Nara
11 Mount Koya
Shojoshin-in (1, incl. HP) Shojoshin-in (1, incl. HP) Shojoshin-in (1, incl. HP)
12 Osaka
Monterey Le Frere Osaka Granvia Osaka New Otani Osaka
13-15 Vlucht naar Jeju-do
Swansea (excl. ontbijt) Utop Ubless Jeju Ocean Suites
16-17 Vlucht naar Busan
Central Seven Hotel Avani Central Lotte Hotel Busan
18 Gyeongju
Happy Village (excl. ontbijt) GG Tourist Hotel Commodore
19-21 Seoul
MayPlace LOTTE City Hotel Myeongdong Novotel Ambassador Seoul Yongsan
22 Terugvlucht
Periode Hotelcat. A Hotelcat. B Hotelcat. S
Laagseizoen v.a. € 3549,- v.a. € 4175,- v.a. € 4975,-
Hoogseizoen (maart t/m oktober, rond kerst) v.a. € 3949,- v.a. € 4575,- v.a. € 5375,-

Wij maken altijd een persoonlijke offerte op maat. De reissom per persoon kan variëren door de beschikbaarheid van de vluchten, de vertrekdatum en de kamerindeling.
Bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen per persoon op basis van een reis voor twee personen.

Inclusief

  • Vliegreis Amsterdam – Tokyo // Seoel – Amsterdam met Lufthansa
  • Vluchten Osaka – Jeju-do – Busan met Korean Air
  • Luchthavenbelastingen en –toeslagen
  • Na aankomst transfer naar hotel
  • Alle treinreizen zoals vermeld
  • Hakone Freepass (3 dagen)
  • Autohuur Honda Fit of gelijkwaardig Kyoto – Osaka inclusief GPS, CDW verzekering en onbeperkte kilometers
  • Alle hotelovernachtingen op basis van logies en ontbijt
  • Uitgebreid informatiepakket ter plekke met alle bus- en treinkaartjes en de plattegronden van de diverse plaatsen met routebeschrijving naar de gekozen hotels.
  • Eventuele assistentie van onze agent

Exclusief

  • Overige maaltijden
  • Onsen & toeristenbelastingen (geheven door sommige accommodaties)
  • Overig vervoer
  • Excursies en entreegelden
  • Early check-in bij aankomst in de hotels
  • ETC tolkaart huurauto (ca. €5,- per auto)
  • Tolkosten (afhankelijk van uw reisroute)
  • CO2-compensatie (optioneel)
  • Reis- en/of annuleringsverzekering
  • Reserverings- en ticketingkosten: € 30,00 per persoon
  • Bijdrage SGR: € 5,00 per persoon
  • Bijdrage calamiteitenfonds: € 2,50 per boeking (max. 9 personen)

ALGEMEEN

Japan is een eilandenstaat in het oosten van Azië en het ligt in de Grote Oceaan. Het land bestaat uit 6.852 eilanden en is ongeveer 9 keer zo groot als Nederland. De grootste eilanden zijn Hokkaido, Honshu, Shikoku en Kyushu, die samen 97% van de totale oppervlakte van het land innemen. Het landschap van Japan bestaat voornamelijk uit bergen, bossen en vulkanen. Het land heeft ongeveer 126 miljoen inwoners, waarvan er 9 miljoen in de hoofdstad Tokio wonen.

Beste reistijd en klimaat
Japan is een langgerekt land dat van noord naar zuid loopt. Om die reden zijn er binnen het land vaak grote verschillen in temperatuur. In de winter kan het verschil tussen Hokkaido in het noorden en Okinawa in het zuiden oplopen tot 40 graden! Japan is gelegen in een gematigde zone en kent net als Nederland vier aparte seizoenen. De lente staat bekend om de indrukwekkende kersenbloesems met prettige temperaturen en af en toe een bui. In de zomer kan het, zeker in de steden, warm en vochtig zijn. Het tyfoonseizoen valt in de vroege herfst, terwijl je in de late herfst kunt genieten van de herfstkleuren. De winters zijn koud met flinke sneeuwval in gebieden als de Japanse Alpen en Hokkaido.
 
Het is lastig om één beste reistijd te bepalen, omdat dit per gebied verschilt:

Beste reistijd voor Hokkaido
Hokkaido is het noordelijkste eiland van Japan en is een van de koudste regio’s. De beste reisperiode is de herfst en de zomer wanneer de temperaturen toenemen en de meeste sneeuw verdwenen is. Je kunt hier heerlijk wandelen in een van de nationale parken van het eiland. In de winter kun je in de omgeving van Sapporo skiën en bij Shiretoko lopen op drijfijs. Dit is ook de periode van de sneeuwfestivals.
 
Beste reistijd voor Honshu
Honshu is het grootste en meest bevolkte eiland met onder meer de trekpleisters Tokyo, Kyoto en Hiroshima. De beste reistijd zijn het voor- en najaar met prettige temperaturen en niet te veel regenval. Je moet rond de kersenbloesemperiode wel rekening houden met drukte en hogere prijzen. In de zomermaanden is het vaak drukkend warm en eind augustus en begin september kun je nog last hebben van het tyfoonseizoen. De zomermaanden zijn juist wel weer de beste maanden om Mount Fuji te beklimmen of te wandelen in de Alpen rond Kamikochi.
 
Beste reistijd voor Okinawa
Okinawa heeft een subtropisch klimaat en de temperaturen op Okinawa zijn het hele jaar door prettig te noemen. Het regenseizoen begint in mei en brengt warme, vochtige dagen mee. In juli neemt de regen weer af, maar half augustus en september kun je kans hebben op tyfoons.

Taal
In Japan wordt Japans gesproken en geschreven. In de toeristische plaatsen wordt er hier en daar Engels gesproken, maar dit niveau is laag. Verder zal de communicatie vooral door middel van handen- en voetenwerk gaan. Op treinstations en verkeersborden zijn plaatsnamen ook in westerse tekens beschreven. Je kunt de Google Translate App ook gebruiken. Hierbij kun je vooraf het Japans voor offline vertaling downloaden en vervolgens met de camera van je telefoon de Japanse tekens vertalen.

De keuken van Japan
Als het op lekker eten aankomt, zit je zeker goed in Japan. Voor Japanners is eten een vorm van kunst, die ze graag met iedereen willen delen. Populaire gerechten zijn bijvoorbeeld misosoep, ramen, sushi en sashimi, shabu shabu en ga zo maar door.
Deze gerechten kun je overal in Japan eten, op verschillende manieren. Van eetstalletjes op straat tot luxe restaurants. Een unieke beleving van de Japanse keuken kun je krijgen bij een Kaitenzushi restaurant. Hier wordt de sushi geserveerd op een lopende band, waar de gasten omheen zitten. Welke sushi je wilt eten, bepaal je zelf door deze van de band te pakken. In Takayama en Kobe kun je van heerlijke varianten van het beroemde wagyu rundvlees genieten.

Feestdagen
Japan staat bekend als het land met harde werkers die weinig vakantie hebben. Nationale feestdagen zijn daarom ook heel belangrijk voor ze. Deze dagen staan vastgesteld in de wet en wanneer er 1 op een weekenddag valt, hebben de Japanners de maandag erna ook nog vrij.
 
De volgende feestdagen zijn heel belangrijk:
23 februari: Verjaardag van de keizer
29 april t/m 5 mei: Golden week (meerdere feestdagen die in 1 week vallen, zodat de Japanners ruim een week vrij hebben).
6 augustus: Herdenking Hiroshima
23 november: Labor Thanksgiving Day

De tijd in Japan
Japan valt in tijdzone GMT+9. Dit houdt in dat het tijdens de zomertijd in Japan 7 uur later is dan in Nederland en België. Tijdens de wintertijd is het in Japan 8 uur later.
Voor de actuele tijdsverschillen kun je hier kijken. Voor de tijden van zonsopgang en zonsondergang in bijvoorbeeld Tokio kun je hier kijken.

Internet/Wifi
De meeste hotels in Japan bieden gratis internet in hun kamers. Als het hier niet goed werkt, dan kun je het altijd in de gemeenschappelijke ruimte proberen.
Buiten de hotels is het lastiger om gratis internet te vinden. In de steden bieden restaurants en café soms gratis wifi aan de kwaliteit van dit internet varieert per plek. Buiten de steden is het moeilijker om een wifipunt te vinden. Mocht je graag op verschillende plekken wifi willen hebben, dan kun je ervoor kiezen om een pocket-wifi te huren. Je hebt dan je eigen mobiele router. Deze kun je onder andere huren op de luchthaven. Ook is het mogelijk om deze vooraf bij ons te reserveren, zodat hij voor je klaarligt in je eerste hotel. Een andere optie is een Japanse simkaart met data te kopen, nadeel hiervan is dat dit voor maar één apparaat tegelijk te gebruiken is.
Vergeet niet de mobiele data en dataroaming op je telefoon uit te zetten bij aankomst in Japan. Zo voorkom je hoge kosten.

Telefoneren
Bellen naar Nederland of binnen Japan is vaak duur via een Nederlanse provider. Check voordat je op reis gaat de mogelijkheden en tarieven van je eigen telefoonprovider.
Als je langere tijd in Japan blijft is het slim om een lokale simkaart te kopen. Hier staat ook internet op. Deze kun je via ons kopen of in het land zelf.
Wij raden aan om met het thuisfront te bellen als je wifi hebt, via Skype of Whatsapp.

Alarmnummers (landelijk)
Politie: 110
Ambulance: 119
Brandweer: 119
 

Klik hier voor de beste reistijd per regio

FINANCIEEL

Valuta
De munteenheid van Japan is de Japanse Yen. Voor de actuele koers kun je kijken op www.wisselkoers.nl.

In de meeste steden van Japan kun je geld pinnen. Buiten de steden kan dit meestal niet. Veel geldautomaten accepteren echter geen niet-Japanse bankkaarten. Waar je zeker kunt pinnen is bij automaten in 7/11 winkels en van de JP Bank en Citibank. Vaak kun je met een Nederlandse pas maximaal €500 per dag pinnen, dus hou hier rekening mee.
In de meeste grote winkels en hotels kun je een creditcard gebruiken als betaalmiddel. Verder is Japan voornamelijk georiënteerd op contant geld. Het is daarom op veel plekken alleen mogelijk om contant te betalen.

Controleer voor vertrek of je eigen bankpas geschikt is om buiten Europa mee te betalen. In verband met de veiligheid wordt dit vaak automatisch beperkt door je bank. Neem contact op met de bank voor meer informatie.

Kosten levensonderhoud
Aan maaltijden en drankjes zul je in Japan gemiddeld ongeveer €50 per persoon per dag uitgeven. Hierbij gaan we uit van een eenvoudige lunch, een gemiddeld diner en enkele drankjes.

Fooi geven
Het geven van fooi in Japan is niet zo gebruikelijk. De Japanners vinden dat goede service vanzelfsprekend is en zien fooi eerder als een belediging. Het geven van fooi in luxe hotels wordt wel geaccepteerd. Doe dit nooit direct, maar geef het geld in een envelop. Houd er rekening mee dat het personeel getraind kan zijn om te antwoorden met een ‘nee, bedankt’.
Taxichauffeurs en gidsen hoeft je ook geen fooi te geven.

Entreegelden
De meeste entreegelden zijn tijdens de reis niet inbegrepen. Gelukkig zal dit je niet veel kosten, aangezien bijna alle Nationale Parken in Japan gratis entree hebben. Wanneer je wel geld moet betalen voor een park, is dit niet meer dan een paar euro per persoon.

WAT NEEM IK MEE?

Stekker
In het oosten van Japan is de voedingsspanning 100 volt bij 50 hertz. In west Japan is dit 100 volt bij 60 hertz. In Nederland hebben wij 50 hertz. Het verschil van 10 hertz dat er soms is heeft geen effect op je apparatuur.
De stopcontacten hebben rechthoekige gaten en kunnen zowel geaard as ongeaard zijn. Je kunt voor de stopcontacten type A (ongeaard) of type B (geaard) gebruiken. Het handigst is om een wereldstekker mee te nemen, zodat je beiden tegelijkertijd bij de hand hebt.

Kleding
De kleding die je meeneemt is afhankelijk van in welke periode je de reis maakt. Het is altijd handig om je in laagjes te kleden zodat je altijd iets aan of uit kunt doen. In de winter moet je zeker voldoende ware kleding meenemen. In de lente, zomer en herfst moet je ook rekening houden met een mogelijke regenbui.

Reisdocumenten
Een geldig paspoort dat in ieder geval geldig is tijdens je verblijf in Japan, is vereist. Mensen met een Nederlands paspoort hebben voor Japan geen visum nodig. Om door de paspoortcontrole te komen heb je een uitreisbewijs nodig (dit is je vliegticket voor de terugreis) en je reisbescheiden.
Een toeristenkaart wordt kosteloos verstrekt en deze is 90 dagen geldig. Denk erom dat ook kinderen een eigen paspoort moeten hebben.

GEZONDHEID

Vaccinaties
Als je op reis gaat is het belangrijk dat je goed beschermd bent en de juiste vaccinaties krijgt. Vámonos Travels is niet bevoegd om medisch advies te geven. Je kunt via Thuisvaccinatie.nl een afspraak maken met een erkend arts die bij je thuis komt wanneer het je uitkomt. Ook ‘s avonds en in het weekend of op het werk. De arts voorziet je van reisadvies en kan gelijk de juiste vaccinaties toedienen. Indien mogelijk wordt de rekening rechtstreeks naar je eigen zorgverzekeraar gestuurd. Meer informatie over de reisbestemming vind je hier.

Muggen
In Japan komen muggen voor die ziekten over zouden kunnen brengen. Als je je zorgen maakt over muggenbeten raden wij je aan altijd een eigen, geïmpregneerde klamboe mee te nemen. Vergeet daarnaast geen muggenlotion mee te nemen met voldoende deet erin.

VERVOER

Openbaar vervoer
Het openbaar vervoer in Japan is goed geregeld. Zeker de treinen zijn stipt op tijd en de stations zijn, ondanks dat het druk is, nooit chaotisch. Verder zijn er metro’s, bussen en monorails in de meeste steden van Japan.
 
Bij het reizen per trein kunnen wij de treinkaartjes vooraf kopen zodat je je hier geen zorgen over hoeft te maken en ter plaatse alleen nog maar de juiste trein moet pakken. Een andere optie is de Japan Rail Pass. Met deze pas kun je gratis met vrijwel alle treinen van Japan Rail reizen. De allersnelste hogesnelheidstreinen zijn uitgesloten en ook met privémaatschappijen zoals in de omgeving van Hakone en Mount Koya kun je niet reizen. Met de Rail Pass kun je gratis stoelreserveringen maken in de snellere treinen, de meeste lokale treinen hebben geen vaste zitplaatsen.
 
Om met het openbaar vervoer binnen een stad te reizen is het handig om een Suica of een Pasmo kaart te kopen. Dit zijn prepaidkaarten die je op de stations op kunt laden. Vervolgens kun je met de kaarten in- en uitchecken. Zo hoeft je geen losse kaartjes te kopen voor metro’s en bussen.
De kaarten zijn in de meeste gebieden van Japan te gebruiken. Kijk hier voor meer informatie over deze kaart. Je kunt deze kaarten kopen op de stations in Japan. De kaarten zijn tevens te gebruiken voor kleine aankopen bij kioskjes en stations winkeltjes.

Huurauto
Indien je met een huurauto door Japan gaat reizen, moet je eraan denken om de juiste documenten mee te nemen. Als je Nederlands bent, heb je een internationaal rijbewijs nodig van het type IRB 1949. Dit type kun je aanvragen bij de ANWB. Dit is geen vervanging van je rijbewijs, dus neem ook je Nederlandse rijbewijs mee.
Als je Belgisch bent is je eigen rijbewijs voldoende echter moet je hier wel een geautoriseerde Japanse vertaling van mee hebben. Dit kunnen wij voor je regelen.
Ook heb je een creditcard nodig ter garantie.
 
Het is belangrijk dat je bij het ophalen van de auto goed controleert hoe de auto er op dat moment uit ziet. Normaal gesproken neem je dit met de verhuurder door. Maak voor de zekerheid ook foto’s en controleer de banden.
 
Een aantal belangrijke verkeersregels;

  • Je moet links rijden en rechts inhalen.
  • Op een kruising verleen je voorrang aan verkeer van links, tenzij anders is aangegeven.
  • De verkeerslichten in Japan zijn vaak horizontaal, met van links naar rechts groen, oranje en rood.
  • Het geven van geluidssignalen mag alleen als er een direct gevaar voor een aanrijding is. Geluidssignalen maken als je stilstaat is verboden.

Japanners rijden over het algemeen rustiger dan in Nederland. Houd er wel rekening mee dat voetgangers zomaar over kunnen steken, of taxi’s abrupt kunnen stoppen.
 
Navigatie
Wij raden je aan om de applicatie maps.me of Google Maps te downloaden op je smartphone of tablet. Via deze app kun je wegenkaarten downloaden en offline gebruiken als GPS-systeem. Hiervoor heb je dus geen internetverbinding nodig tijdens het rijden.
 
Tanken
Veel tankstations in Japan zijn full service. Hier hoeft je de auto niet uit. Je kunt doorgeven aan de pompbediende hoeveel je wilt tanken en dit wordt vervolgens geregeld. Deze manier van tanken is wel iets duurder. Ben je liever goedkoper uit? Ga dan opzoek naar een zelf-service tankstation.

Tolwegen
Op verschillende wegen, vooral in de grote steden, zul je tol moeten betalen. Wanneer je de huurauto op gaat halen, krijg je een ETC-kastje mee. Deze kost een paar euro en is gekoppeld aan je creditcard. Via dit kastje wordt de tol geregeld. Wanneer je een tolweg passeert, wordt dit geregistreerd. Aan het einde van de reis kun je zo alle tol in een keer betalen.

Taxi’s
Vanaf luchthavens en busstations kun je veilige taxi’s nemen. In sommige gedeelten van Japanse steden mogen taxi’s alleen stoppen bij een taxistandplaats. Je bent dan dus verplicht om in de rij te gaan staan. Dit is in ieder geval zo bij trein- en metrostations.
Ook kunt je taxi’s op straat aanspreken. Dit is geheel veilig, aangezien Japan geen illegale taxi’s kent. De taxi loopt op een meter, je hoeft dus van tevoren geen prijs af te spreken. Let er wel goed op dat de gordel werkt, vooral achterin de auto. Er is geen vaste kleur voor de taxi-auto’s. elk bedrijf heeft zijn eigen kleur.
 
Taxichauffeurs spreken over het algemeen geen Engels, zorg er dus voor dat je de bestemming ergens opgeschreven hebt in Japanse karakters, of wijs het aan op de kaart. Je kunt aan een taxi zien of hij beschikbaar is of niet, aan de kleur van het taxibordje. Wanneer het bordje rood licht heeft, is hij beschikbaar. Als het bordje groen licht geeft, is hij bezet. 

Belangrijke informatie:
In Japan gelden een aantal geschreven en ongeschreven regels die belangrijk zijn om rekening mee te houden. Anders kan iets al gauw als beledigend of onbeschoft worden ervaren. Met de volgende punten moet je rekening houden:

  • In de metro en trein wordt praten of telefoneren niet gewaardeerd.
  • Producten hebben een vaste prijs, afdingen is niet mogelijk en niet netjes.
  • In sommige restaurants of winkels moet je de schoenen uit doen, dit staat aangegeven. In tempels is het uitdoen van je schoenen verplicht.
  • Maak niet ongevraagd foto’s van geisha’s op straat.
  • Snuit je neus niet in het openbaar.
  • In het openbaar vervoer is het niet toegestaan om met schoenen op de bank te zitten. Als je graag met je voeten op de bank wilt, trek dan je schoenen uit. Je zult ook regelmatig een Japanner zien die dit doet.

REIZEN MET KINDEREN

Japan is misschien niet een land waar je meteen aan denkt als je op zoek gaat naar een kindvriendelijke bestemming. Maar zeker voor wat oudere kinderen is het een mooie ervaring om deze totaal andere cultuur te beleven. Een avontuurlijke instelling van de kinderen is wel nodig in verband met onder andere het niet-westerse eten en de taalbarrière. Hoewel de meeste hotels geen zwembad hebben zijn er zeker in de wat kleinere plaatsen wel vaak hot springs aanwezig. Een afsluiting aan het strand is op de hoofdeilanden niet echt mogelijk, hiervoor moet je op de zuidelijke eilanden als Okinawa zijn.

Offerte aanvragen

Via onderstaand formulier kun je een reisvoorstel voor deze voorbeeldreis aanvragen. Je krijgt een reisvoorstel op maat per e-mail toegestuurd.

Bestemming(en)

Reisvoorkeur

*) Om je zo goed mogelijk van dienst te zijn dienen deze velden te worden ingevuld.

Contactgegevens

*) Om je zo goed mogelijk van dienst te zijn, dienen deze velden te worden ingevuld.

Plaats toevoegen

Hartelijk dank voor uw interesse in Vámonos Travels.

Binnen 3 tot 5 werkdagen ontvangt u van ons een uitgebreid reisvoorstel. Als wij nog vragen hebben over uw aanvraag, zullen we eerder telefonisch of per email contact opnemen.