Boek met onze 4 zekerheden

Vanaf € 3899,-

Offerte aanvragen

25 dagen Mexico, Guatemala en Belize: Kleurrijke steden en diverse culturen

  • Struin door de knusse straatjes met kleurrijke gebouwen van de diverse koloniale steden
  • Hoor de jungle ontwaken bij een bezoek aan Tikal
  • Geniet op de witte zandstranden van Belize

Tijdens deze reis verblijf je in verschillende koloniale steden, je brengt een bezoek aan het indrukwekkende Mayacomplex Tikal en kunt heerlijk tot rust komen op de witte zandstranden van het Belizaanse Placencia. 

Mexico Stad is het startpunt van deze reis. Te midden van de stad vind je het Zocalo, het centrale plein. Je kunt hier heerlijk mensen kijken en het dagelijkse leven van de Mexicaan aanschouwen. Het Zocalo zul je ook tijdens diverse andere steden in deze reis tegen komen. Breng een bezoek aan Centro Historico en struin door de straatjes van het oude centrum. 

Via Puebla met zijn kleurrijke gebouwen, vele kraampjes met culinaire specialiteiten en prachtige oude kerken, reis je naar Oaxaca. Deze stad wordt door velen als de culinaire hoofdstad van Mexico beschouwd. Per nachtbus kom je aan op de volgende bestemming: San Cristóbal de las Casas. Een koloniale stad met knusse straten, inwoners in traditionele kledij en vele markten. Op een uur rijden vind je de Sumidero Canyon, een indrukwekkende kloof waar je een boottocht door kunt maken. 

Met een korte vlucht vliegen jullie door naar Guatemala. Antigua is een sfeervolle en gezellige stad om een aantal dagen te verblijven. De stad wordt omgeven door de vulkanen. Voor de avonturier is een overnachting op een vulkaan zeker een aanrader! Met de nachtbus reis je naar het noorden van Guatemala naar Flores, een klein eiland met kleurrijke huizen. Het is de ideale uitvalsbasis om een bezoek te brengen aan Tikal, het indrukwekkende Mayacomplex. Je overnacht in Tikal waardoor je zowel met zonsondergang als opkomst een bezoek kunt brengen. Je hoort de jungle ontwaken, de dauw hangt nog om de tempels en de aapjes spelen in de bomen; een indrukwekkende ervaring!

Rio Dulce ligt aan het Lago Izabal en is het startpunt voor de boottocht naar Livingston. In Livingston komen 3 culturen samen; de Maya cultuur, de Garifuna cultuur en de Ladino cultuur. Hierdoor heeft het dorpje een speciale sfeer. Via het vissersdorpje Punta Gorda reis je naar de laatste bestemming van jullie reis, Placencia. Een heerlijke afsluiter van deze reis met witte zandstranden en helderblauwe zee. 

  • Programma
  • Route & Hotels
  • Impressie
  • Prijs
  • Praktische informatie
  • Offerte

Dag 1-3 Mexico Stad

Per transfer word je naar het hotel gebracht. 

De hoofdstad van Mexico is Mexico Stad en is qua inwonersaantal de grootste stad van de wereld. Deze bijzondere stad is het absoluut waard om een paar dagen te bezoeken. Te noemen vallen het Centro Historico, waar de Spanjaarden op de oude Aztekenhoofstad Tenochtitlan hun hoofdstad hebben gebouwd; het Anthropologisch Museum met allerlei culturele uitingen van lang vervlogen ėn nog bestaande Indianenbeschavingen en het Plaza Garibaldi, waar 's avonds talloze mariachi's de mensen vermaken in en om de gezellige restaurantjes. Buiten de stad liggen de tempels van Teotihuacán met de Piramides van de Zon en de Maan en de Dodenweg, de gezellige Spaans-koloniale stad Cuernavaca en het zilverstadje Taxco.

Dag 4-5 Puebla

Per bus reis je naar Puebla (ca. 2 uur). 

Deze stad van 1,5 miljoen inwoners is een van de vijf belangrijkste koloniale steden van Mexico. De stad is een Unesco World Heritage site. Het bekendste gerecht van Puebla is de "Mole Poblano" aan hartige saus met chocolade erin verwerkt. Vlakbij de stad liggen twee grote vulkanen; de Iztaccíhuatl en de bekendere Popocatépetl. De eerste vulkaan kan je zelfs beklimmen.
Er is sinds 2016 een heuse kabelbaan die over de stad gaat, een leuke manier om de stad en omgeving vanuit de lucht te ontdekken.

Dag 6-7 Oaxaca

Per bus reis je naar Oaxaca (ca. 5 uur). 

Oaxaca ligt op zo'n 6 uur van Mexico Stad, richting het meer Indiaanse deel van Mexico. Althans het meer zichtbare deel door de kleurrijke klederdrachten en Indianenmarkten. Het stadje heeft één van de mooiste centrale pleinen (Zócalo) van het land en het is daar dan ook prettig vertoeven al kijkend naar wat er zich afspeelt voor je ogen. Speciaal is een bezoek aan de 17de-eeuwse kathedraal met zijn barokke facade op het Zócalo en het Regionale Anthroplogische Museum. 

Wat je beslist niet mag missen is Monte Albán, ofwel Witte Berg, de oude hoofdstad van de Zapoteken. Dit complex ligt ongeveer 10 kilometer van Oaxaca met z'n piramides, tombes, trappen en schilderingen. Meteen bij de ingang vind je Tombe 7, waar een fabuleuze schat is gevonden in 1932, die nu bewaard wordt in het Regionale Museum van Oaxaca. De meeste ruïnes die je kunt zien, zijn uit de 10e eeuw toen de stad werd verlaten en het een begraafplaats werd. 

Yagul en Mitla zijn 2 centra van de Zapoteken en Mixteken die wat verder van Oaxaca gelegen zijn. Elk complex kent zijn balspeelveld, dat in Yagul wordt beschouwd als best bewaard gebleven. Mitla, de plaats van de doden, heeft naast de overblijfselen van 4 grote paleizen, talloze andere bouwwerken.

Dag 8 Nachtbus naar San Cristóbal

Je neemt de nachtbus van Oaxaca naar San Cristóbal (ca. 12 uur). 

Dag 9-10 San Cristóbal

San Cristobal is een populaire bestemming voor toeristen. Sinds 1994 is het plaatsje ook bekend vanwege de Zapatistas die in de dorpjes rond San Cristobal hun aanhang vonden bij de arme boeren bevolking en in opstand komen tegen de regering. De naam is afgeleid van Emiliano Zapata die een hoofdrol vervulde in de Mexicaanse revolutie. Zeker is dit stadje ook een bezoek waard omdat je van hieruit een bezoek kunt brengen aan de dorpjes: San Juan Chamula en Zinacantan waar de bevolking een mengeling van animisme en katholicisme uitoefent. Verder ligt op een uur rijden de Canyon del Sumidero, waarvan de Mexicanen zeggen dat deze te vergelijken is met de Grand Canyon.

Dag 11-12 Antigua

Jullie gaan op eigen gelegenheid naar de luchthaven Tuxtla voor een vlucht naar Guatemala Stad. Per transfer word je naar Antigua gebracht (ca. 1 uur). 

Antigua was de hoofdstad vanaf de stichting in 1543 tot een aardbeving de stad compleet verwoestte in 1773. Gedurende de 2,5 eeuw dat Antigua de hoofdstad was, groeide de stad uit tot de mooiste in Midden-Amerika. Grote kerken, een universiteit en vele schilders, beeldhouwers, schrijvers en handwerklieden waren daar de vertegenwoordigers van. Na 1773 werden langzamerhand alle kostbaarheden verplaatst naar Guatemala Stad en gingen de stad verlaten. Pas in de 20ste eeuw zag men in dat de overgebleven gebouwen grote architectonische en culturele waarde hadden, met als gevolg tot op heden grootscheepse restauraties.

Naast de talloze ruïnes is Antigua vooral een gezellig plaatsje met een leuk plein, waar het leuk is om 'mensen te kijken' of te kletsen met de locals. Zij zullen je alles vertellen over waarom zij zo trots zijn op Antigua. Het is het culturele centrum van Guatemala, waar de kunsten floreren en volop Indiaanse muziek kan worden gehoord. Indiaanse vrouwen zitten in hun kleurrijke kledij tussen de ruïnes en 's avonds wordt de kathedraal schitterend verlicht. Je kunt heerlijk door de verschillende straatjes struinen of de Guatemalteekse keuken proeven in één van de vele knusse restaurantjes.

Vlakbij Antigua torenen 3 vulkanen, de Agua, de Fuego en de Pacaya, hoog boven alles uit. Deze kunnen worden beklommen, het beste tijdens een heldere nacht met volle maan of erg vroeg in de ochtend. Door het hoogteverschil duurt de beklimming vrij lang. Boven aangekomen is het uitzicht werkelijk overweldigend. De afdaling duurt meestal maar een derde van de tijd van de beklimming.

Dag 13 Nachtbus naar Flores

Je neemt de nachtbus naar Flores (ca. 10 uur).

Dag 14-15 Flores

Flores is een schiereilandje in het meer van Peten. Het is erg sfeervol met een leuke boulevard met een prachtig uitzicht waar je heerlijk van het zonnetje kunt genieten. Struin door de smalle kleurrijke straatjes van Flores of geniet van een drankje terwijl je de zonsondergang bekijkt vanaf een terras. In en rondom Flores valt genoeg te beleven. Je kunt boottochten maken, kanoën en kajakken op het meer. Breng een bezoek aan het dorpje San Miguel of slinger het water in bij Jorge’s Rope Swing. Vanaf Flores kun je de bekende Maya ruïnes van Tikal bezoeken of naar de minder bekende Uaxactún ruïnes gaan. 

Tikal is uniek. Alhoewel er meer oude grote Mayasteden zijn die diep in de jungle liggen, is Tikal het grootste complex dat tot dusverre in deze mate ontgonnen en gerestaureerd is. Bovendien is het ook erg goed te bereiken. Plan je bezoek aan Tikal zo vroeg mogelijk. Zo kun je de dieren horen wakker worden en een prachtige zonsopgang aanschouwen. Vanaf Tempel 4, die hoog uitrijst boven de uitstrekkende groene jungle, heb je het mooiste uitzicht en kun je de spectaculaire zonsopgang zien. 

De Mundo Perdido, de Verloren Wereld, is een min of meer afgeschermd gedeelte van het park, waar je, als je geluk hebt, een jaguar kunt zien naast de alomtegenwoordige vogels en apen. Je kunt Tikal zelf bezoeken maar je kunt ook een gids huren. De gids kan je alles vertellen over de oude Maya wereld en Tikal.

Dag 16 2D/1N Tikal

Na het ontbijt vertrek je richting Tikal Nationaal Park. De ochtend en het begin van de middag in Tikal zijn ter vrije besteding. In de namiddag krijg je een rondleiding van een gids midden in het oerwoud tot aan de zonsondergang. Tikal is werkelijk een juweel in de jungle! De gids wijst je op de diverse dieren die je kunt spotten, zoals de howler monkey, spider monkey, toekans, papagaaien en neusbeertjes. Tevens wordt de lunch in Tikal verzorgd. Na zonsondergang ga je naar je verbijf in Tikal, je overnacht in Tikal Inn.

Dag 17 Rio Dulce

Na het ontbijt staat een zonsopkomst tour met gids op het programma. Het is een unieke ervaring om de jungle van Tikal wakker te horen worden. Je zit bovenop de hoogste tempel van Tikal die uitkijkt over de boomtoppen van het regenwoud. Geniet van het uitzicht, hoor de vele howler monkey’s brullen en zie diverse vogels voorbij vliegen. Na de tour word je met een transfer naar Rio Dulce gebracht (ca. 5 uur).

Rio Dulce ligt aan het Lago Izabal en is het startpunt voor de boottocht naar Livingston. De omgeving van Rio Dulce staat bekend om de tropische bossen, knusse vissershuisjes op palen en hot springs. Breng een bezoek aan Castello de San Felipe of bezoek de Quirigua ruïnes.

Dag 18 Livingston

Per boot reis je naar Livingston. 

De boottocht van Rio Dulce naar Livingston is prachtig. Je vaart door verschillende landschappen en onderweg kijk je je ogen uit. In Livingston komen 3 culturen samen; de Maya cultuur, de Garifuna cultuur en de Ladino cultuur. Hierdoor heeft het dorpje een speciale sfeer. Lekker eten, relaxen en dansen is hier het devies. Dichtbij Livingston liggen de watervallen van Los Seite Altares en het Meer van Izabal, dit is de habitat voor de zeekoe. Hier is een reservaat opgezet voor niet alleen de zeekoe, maar ook voor de daar aanwezige jaguars en tapirs.

Dag 19-20 Punta Gorda

Per boot reis je naar Punta Gorda.

Punta Gorda ligt in het bijzondere Toledo Destrict, een regio die nog nauwelijks is ontdekt door het toerisme. In het Toledo district leven de Kechi en Mopan Indianen en kun je de hoogste concentratie Maya dorpjes vinden. De Maya bevolking leeft hier nog steeds op dezelfde manier als hun voorouders. Reizigers kunnen hier dan ook een flinke portie cultuur opdoen. Bewonder de prachtige natuur en maak een jungle tocht.

Dag 21-23 Placencia

Per transfer reis je naar Placencia (ca. 2,5 uur). 

Het schiereiland Placencia is 25km lang met goudgele bountystranden met palmbomen. Veel van de accommodaties liggen direct aan het strand. Het dorpje Placencia is gezellig en er hangt een relaxte sfeer. 's Avonds loop je over de 'smallest street in the world' naar één van de leuke restaurantjes of barretjes en geniet van de muziek. Vroeger was Placencia een klein vissersdorpje, tegenwoordig een leuke badplaats met flair.
 
Altijd al eens een walvishaai willen bewonderen? Placencia is de enige plek in Belize waar dit mogelijk is! Er worden diverse duik- en snorkeltrips aangeboden. De beste periode hiervoor is tussen maart en juni.  Ook kun je een snorkeltour maken naar het paradijselijke Silk Cayes of gaan duiken bij Laughing Bird Caye. Vanuit Placencia zijn er diverse uitstapjes mogelijk. Zo kun je zeekoeien, brulapen, krokodillen leguanen en exotische vogels spotten tijdens een boottocht over de Monkey River. Of bezoek één van de vele grotten.

Dag 24-25 Vlucht naar Amsterdam

Je hebt een transfer naar de luchthaven van Belize City (ca. 2,5 uur). Je vliegt vanaf hier terug naar huis waar je de volgende dag aankomt.

Kies een hotelcategorie:

ABS
Dag Plaats Vervoer Hotel
1-3 Vlucht naar Mexico Stad
Royal Reforma Historico Central Las Alcobas Boutique
4-5 Puebla
Posada San Pedro Quinta Real Puebla Quinta Real Puebla
6-7 Oaxaca
Oaxaca Real Casa Conzatti Quinta Real Oaxaca
8 Nachtbus naar San Cristóbal
9-10 San Cristóbal
Casa Vieja Casa Mexicana Casa Morada
11-12 Antigua
Posada el Antano Posada don Rodrigo El Convento
13 Nachtbus naar Flores
14-15 Flores
Hotel Petén Casona del Lago Villa Maya
16 2D/1N Tikal
Tikal Inn Tikal Inn Tikal Inn
17 Rio Dulce
Hotel Catamaran Hacienda Tijax Nana Juana
18 Livingston
Hotel Villa Caribe Hotel Villa Caribe Hotel Villa Caribe
19-20 Punta Gorda
The Lodge at Big Falls Hickatee Cottages Copal Tree Lodge
21-23 Placencia
Green Parrot Beach Laru Beya Caribbean Beach Cabanas
24-25 Vlucht naar Amsterdam
Periode Hotelcat. A Hotelcat. B Hotelcat. S
Laagseizoen v.a. € 3899,- v.a. € 4225,- v.a. € 5175,-
Hoogseizoen (juli, augustus, december, januari) v.a. € 4399,- v.a. € 4425,- v.a. € 5375,-

Wij maken altijd een persoonlijke offerte op maat. De reissom per persoon kan variëren door de beschikbaarheid van de vluchten, de vertrekdatum en de kamerindeling.
Bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen per persoon op basis van een reis voor twee personen.

Inclusief

  • Vlucht Amsterdam – Mexico Stad // Belize City – Amsterdam met Delta Airlines en KLM
  • Vlucht Tuxtla – Guatemala Stad
  • Luchthavenbelastingen en –toeslagen
  • Transfer na aankomst in Mexico Stad
  • Alle busreizen in Mexico van plaats naar plaats
  • Transfer na aankomst in Guatemala naar Antigua
  • Nachtbus Antigua – Flores
  • 2D/1N Tikal, inclusief vervoer, overnachting en gids
  • Transfer Tikal – Rio Dulce
  • Boot Rio Dulce – Livingston – Punta Gorda
  • Transfer Punta Gorda – Placencia
  • Transfer naar luchthaven Belize City
  • Alle hotelovernachtingen op basis van logies en ontbijt

Exclusief

  • Stoelreservering intercontinentale vluchten
  • GreenSeat CO2-compensatie: € 15,50 per persoon
  • Overige maaltijden
  • Vervoer busstation – hotel en v.v.
  • Overige transfers
  • Excursies en entreegelden
  • Reis- en/of annuleringsverzekering
  • Reserverings- en ticketingkosten: € 30,00 per persoon
  • Bijdrage SGR: € 5,00 per persoon
  • Bijdrage calamiteitenfonds: € 2,50 per boeking (max. 9 personen)
Bestemming:

Hoe reis je door Belize?


Vliegtuig

Er zijn geen rechtstreekse vluchten mogelijk vanaf Amsterdam of Brussel. Er zijn frequente verbindingen met tussenstop met KLM/Delta Airlines.

Huurauto

Belize is goed per huurauto te bereizen. Houdt u er wel rekening mee dat, ondanks alle innovaties van de afgelopen jaren, het wegennet beperkt is en het wegdek soms slecht. Alleen de hoofdwegen van het land zijn geasfalteerd.

Individuele vrijheid staat bij Vámonos hoog in het vaandel. Daarom kiezen wij ervoor geen vaste routebeschrijving te geven wanneer u bij ons een fly-drive boekt. Zo kunt u zelf kiezen hoe u naar de volgende bestemming rijdt; langs kleine dorpjes of juist via een snellere route zodat u meer tijd in de volgende bestemming heeft.

Openbaar vervoer

Het openbaar vervoer in Belize is van goede kwaliteit. Per bus is bijna elke plaats in het land te bereiken. Er zijn bussen die vergelijkbaar zijn met de Amerikaanse schoolbussen en luxe express bussen. Deze bussen rijden snel en regelmatig, maar enkel over de hoofdwegen tussen de steden. Om de kleinere dorpjes te bereiken bent u aangewezen op de lokale busmaatschappijen, welke veelal langzamer zijn.

Een ander vervoermiddel dat veel gebruikt wordt om Belize te verkennen is de fiets. Omdat de geasfalteerde wegen goed begaanbaar zijn kunnen deze in vele toeristische steden gehuurd worden.

Accommodaties

In Belize zijn er hotels te vinden in alle prijsklassen. Het goedkoopst zijn de accommodaties bij particulieren thuis zoals guesthouses en bed and breakfasts. Ook kunt u verblijven in een Cabaña, veelal sfeervolle houten hutjes. Op speciale plekken zoals nationale parken of eilanden, zijn lodges te vinden. Deze zijn meestal wel iets prijziger.

In Toledo is het mogelijk om in een Maya-dorp te slapen en zo kennis te maken met het de lokale bevolking. Prijzen en foto’s van accommodatie vindt u op onze website.

Kosten levensonderhoud

De prijzen in Belize liggen beduidend hoger dan in de rest van Centraal Amerika maar liggen lager dan de prijzen in Europa. Aan maaltijden en drankjes zult u in Belize rond de 50 Belizaanse Dollar per persoon per dag uitgeven (circa €25 p.p. per dag).

Klimaat

Belize heeft een subtropisch klimaat, wat betekend dat het altijd warm en vochtig is. De gemiddelde temperatuur is 29˚C. In de hoger gelegen gebieden koelt het ’s avonds af.

Het land kent ook een regenseizoen, deze is van mei tot en met november. Ondanks dit blijft de temperatuur aangenaam. Wel kan het zijn dat de landelijke wegen overstromen, dit gebeurd voornamelijk in het zuiden. Het orkaanseizoen is in september en oktober

Geldzaken

Let op dat er een belasting betaald moet worden bij vertrek op de luchthaven van Belize: circa 40 USD p.p. (tarief onder voorbehoud van wijzigingen). Let erop dat bij de grensovergangen Mexico-Guatemala-Belize vertrekbelasting contant betaald moet worden (ca. €25 p.p.)

De munteenheid van Belize is de Belizaanse Dollar. Voor de actuele koers kunt u kijken op, www.wisselkoers.nl. Het is veelal ook mogelijk om met US dollars te betalen.

Het is meestal alleen mogelijk te pinnen in de toeristische centra. Veel automaten accepteren echter alleen Visa of Mastercard! Houdt u er  rekening mee dat de pinautomaten niet zo wijd verspreid zijn als in Nederland en een technisch defect aan deze machines niet ongebruikelijk is. Zorg altijd voor wat contante dollars voor noodgevallen.

Controleer voor vertrek of uw bankpas geschikt is om buiten Europa mee te betalen. In verband met de veiligheid wordt dit vaak automatisch beperkt door uw bank. Neem contact op met uw bank voor meer informatie.
 

Vaccinaties

Voor uw eigen gezondheid is het verstandig om u voor vertrek te laten informeren over de inentingen en eventuele antimalaria middelen die je voor je reis nodig hebt. Vámonos Travels is niet bevoegd om medisch advies te geven. Meer informatie vooraf vindt u op de website van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering, www.lcr.nl.

Ook kunt u via Thuisvaccinatie.nl een afspraak maken met een erkend arts die bij u thuis komt. Hij voorziet u van reisadvies en kan gelijk de juiste vaccinaties toedienen.

Paspoort / Visa

Een paspoort dat na thuiskomst nog 6 maanden geldig is, is vereist. Mensen met een Nederlands paspoort hebben voor Belize geen visum nodig. Een toeristenkaart wordt kosteloos verstrekt door luchtvaartmaatschappijen tijdens de vlucht. Deze is 30 dagen geldig en kan in Belize verlengd worden tot 6 maanden.

Als u via de Verenigde Staten vliegt dient u uiterlijk 72 uur voor vertrek een “reisautorisatie” aan te vragen. Meer informatie hierover vindt u op: https://esta.cbp.dhs.gov  
Denk erom dat ook kinderen een eigen paspoort moeten hebben.

Hoe reis je in Guatemala?

Vliegtuig
Vliegen binnen Guatemala is relatief goedkoop. Guatemala City heeft verbindingen met Huehuetenango, Quetzaltenango, Puerto Barrios, Rio Dulce en Flores (Tikal). De meest gevlogen route is die tussen de hoofdstad en Flores. Er bestaat tevens een directe verbinding tussen Flores en Cancun (Mexico).

Huurauto
Guatemala is goed per huurauto te bereizen. Houdt u er wel rekening mee dat, ondanks alle innovaties van de afgelopen jaren, het wegennet beperkt is en de bestrating (soms) ronduit slecht. Het is niet mogelijk de auto mee de grens over te nemen.

Individuele vrijheid staat bij Vámonos hoog in het vaandel. Daarom kiezen wij ervoor geen vaste routebeschrijving te geven wanneer u bij ons een fly-drive boekt. Zo kunt u zelf kiezen hoe u naar de volgende bestemming rijdt; langs kleine dorpjes of juist via een snellere route zodat u meer tijd in de volgende bestemming heeft.

Openbaar vervoer
De meeste toeristen kiezen voor transport over land daar de afstanden goed per bus af te leggen zijn.
Het openbaar vervoer in Guatemala is ruwweg gezegd in twee categorieën onder te verdelen: de “Pulman bussen” voor de langere afstanden en lokale bussen voor de kortere afstanden. De laatste categorie bestaat veelal uit afgedankte Amerikaanse schoolbussen waar wij westerlingen nogal eens met problemen rond beenruimte geconfronteerd worden. Een korte jogacursus voor vertrek loont de moeite. Ze worden ook wel ‘chickenbussen’ genoemd. Een term die u begrijpt als u ziet wat er allemaal wordt meegenomen….

Tussen de toeristische plaatsen rijden tevens toeristenbussen die iets duurder zijn dan het lokale vervoer maar het reizen wel aangenamer maken. De bussen zijn gemakkelijk te reserveren en u wordt dan bij uw hotel opgehaald.

Is er voldoende accommodatie?

Tot in de kleinste plaatsjes in Guatemala zijn er hotels te vinden. In de grote en/of toeristische plaatsen in Guatemala vindt u een uitgebreid aanbod van kleine, eenvoudige hotelletjes tot luxe en dure resorts. Vooral in vakantieperiodes kunnen de hotels aardig vol zitten. Omschrijvingen en foto’s van veel hotels vindt u elders op deze website.

Wat zijn de kosten van het levensonderhoud?

Aan maaltijden en drankjes zult u in Guatemala ongeveer USD 25 per persoon per dag uitgeven.

Wat is de beste reistijd?

Guatemala heeft het hele jaar door een aangenaam klimaat. Het droge seizoen loopt van november tot en met maart. In de hoger gelegen gebieden koelt het dan ’s avonds wel af. 

In het regenseizoen is Guatemala echter ook goed te bereizen. Overdag is het vaak droog en aan het einde van de dag regent het vaak kort, maar hevig. De temperatuur blijft echter aangenaam. September is de natste maand.

Welke valuta wordt er gebruikt?

De munteenheid van Guatemala is de Quetzal. Voor de actuele koers kunt u kijken op, www.wisselkoers.nl.
Het is mogelijk te pinnen in de toeristische centra. Veel automaten accepteren echter alleen Visa of Mastercard! Op zeer veel plaatsen wordt een creditcard geaccepteerd. Houdt u er rekening mee dat de pinautomaten niet zo wijd verspreid zijn als in Nederland en een technisch defect aan deze machines niet ongebruikelijk is. Het is dus raadzaam om wat contante dollars voor noodgevallen mee te nemen.

Controleer voor vertrek of uw bankpas geschikt is om buiten Europa mee te betalen. In verband met de veiligheid wordt dit vaak automatisch beperkt door uw bank. Neem contact op met uw bank voor meer informatie.

Welke vaccinaties heb ik nodig?

Voor je eigen gezondheid is het verstandig om je van te voren te laten informeren over de inentingen en eventuele antimalaria middelen die je voor je reis nodig hebt. Vámonos Travels is niet bevoegd om medisch advies te geven. Meer informatie vooraf vindt u op de website van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering, www.lcr.nl.

Ook kunt u via Thuisvaccinatie.nl een afspraak maken met een erkend arts die bij u thuis komt. Hij voorziet u van reisadvies en kan gelijk de juiste vaccinaties toedienen.

Welke reisdocumenten heb ik nodig?

Een paspoort dat na thuiskomst nog 6 maanden geldig is, is vereist. Mensen met een Nederlands paspoort hebben voor Guatemala geen visum nodig. Een toeristenkaart wordt kosteloos verstrekt door luchtvaartmaatschappijen tijdens de vlucht. Deze is 30 dagen geldig.

Als u via de Verenigde Staten vliegt dient u uiterlijk 72 uur voor vertrek een “reisautorisatie” aan te vragen. Meer informatie hierover vindt u op:
https://esta.cbp.dhs.gov 
Denk erom dat ook kinderen een eigen paspoort moeten hebben.

Moet er ter plaatse belasting betaald worden?

Let op dat er een belasting betaald moet worden bij aankomst en vertrek op de luchthaven van Guatemala: per keer usd 15 p.p.

Let erop dat bij de grensovergangen Mexico-Guatemala-Belize vertrekbelasting contant betaald moet worden (ca. €25 p.p.)

Hoe reis je door Mexico?


Vliegtuig

Binnen Mexico bestaat er een uitgebreid netwerk van binnenlandse vluchten. Deze zijn over het algemeen, in tegenstelling tot veel Zuid-Amerikaanse landen, niet echt goedkoop. Vanaf 2 vluchten is het de moeite waard via Vámonos Travels een airpass te kopen.

Huurauto
Mexico is uitermate geschikt om per huurauto te bereizen. Nadelen zijn dat er over het algemeen hoge drop-off kosten gelden en dat het niet mogelijk is om met de auto Guatemala of Belize in te rijden. Dit houdt in dat het vooral interessant is een auto te huren in Cancun/Playa del Carmen of Mexico City in deze ook daar weer in te leveren.

Bij Vámonos ligt de nadruk op individuele vrijheid. Daarom kiezen wij ervoor geen vaste routebeschrijving mee te sturen. Zo kunt u zelf kiezen hoe u naar de volgende bestemming rijdt; langs kleine dorpjes of juist via een snellere route zodat u meer tijd in de volgende bestemming heeft.

Openbaar vervoer
Het openbaar vervoer in Mexico bestaat uit een zeer uitgebreid netwerk van 1e en 2e klas bussen die met grote regelmaat tussen alle steden en dorpen rijden. Wat grotere steden en dorpen hebben allemaal een centraal busstation waar alle bussen aankomen en vertrekken. Buiten de periodes rond de feestdagen hoeft u nooit bang te zijn dat bussen vol zitten. Afgewisseld met een enkele binnenlandse vlucht is dit de meest praktische manier om heel Mexico te bezoeken.
U kunt zelfs voor vertrek al zelf bussen reserveren op http://www.ado.com.mx/ado/index.jsp

Is er voldoende accommodatie?

Tot in de kleinste plaatsjes in Mexico zijn er hotels te vinden. In de grote en/of toeristische plaatsen in Mexico vindt u een uitgebreid aanbod van kleine, eenvoudige hotelletjes tot luxe en dure resorts. Vooral in vakantieperiodes kunnen de hotels in Mexico aardig vol zitten. Omschrijvingen van veel hotels vindt u elders op deze website.

Wat zijn de kosten van het levensonderhoud?

Aan maaltijden en drankjes zult u in Mexico ongeveer USD 25 per persoon per dag uitgeven.

Wat is de beste reistijd?

Mexico valt uiteen in 2 klimaten.
Op de bergrug lopend vanaf Noord Mexico via Mexico City, Oaxaca en San Cristobal tot aan de Guatemalteekse grens ligt de temperatuur overdag tussen de 20 en 25 graden. ’s nachts koelt deze af tot ongeveer 10 graden. In de wintermaanden kan het zelfs nog kouder zijn ’s avonds.

In de kustgebieden, Yucatan en het junglegebied rond Palenque loopt de temperatuur overdag op tot rond de 30 graden en blijft het ’s nachts warm, ongeveer 20 graden.

De regentijd loopt in heel Mexico van ongeveer mei tot en met september. Over het algemeen zal het echter ook in deze periode niet heel veel regenen. Vooral aan het eind van de dag is er een goede kans op een stevige bui.
Mexico is het hele jaar door goed te bereizen. In de periode dat er bijna dagelijks regen valt ligt de temperatuur weer iets hoger en voelt een regenbui als een welkome verfrissing. De periode november t/m april is voor de stranden in Yucatan de meest “zonzekere” periode.

Welke valuta wordt er gebruikt?

De munteenheid van Mexico is de Nuevo Peso. Voor de actuele koers kunt u kijken op, www.wisselkoers.nl.
Overal in Mexico kunt u pinnen met uw bankpas en op zeer veel plaatsen wordt een creditcard geaccepteerd. Behalve wat contante dollars voor noodgevallen is het dus niet echt nodig contant geld mee te nemen.

Controleer voor vertrek of uw bankpas geschikt is om buiten Europa mee te betalen. In verband met de veiligheid wordt dit vaak automatisch beperkt door uw bank. Neem contact op met uw bank voor meer informatie.

Let erop dat bij de grensovergangen Mexico-Guatemala-Belize vertrekbelasting contant betaald moet worden (ca. €25 p.p.)

Welke vaccinaties heb ik nodig?

Voor uw eigen gezondheid is het verstandig om u van te voren te laten informeren over de inentingen die u voor uw reis nodig hebt. Vámonos Travels is niet bevoegd om medisch advies te geven. Meer informatie vooraf vindt u op de website van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering, www.lcr.nl

Ook kunt u via Thuisvaccinatie.nl een afspraak maken met een erkend arts die bij u thuis komt. Hij voorziet u van reisadvies en kan gelijk de juiste vaccinaties toedienen.

Welke reisdocumenten heb ik nodig?

Alle reizigers hebben een paspoort nodig, dat nog 6 maanden na terugkomst uit Mexico geldig is. Mensen met een Nederlands paspoort hebben voor Mexico geen visum nodig. Een toeristenkaart wordt kosteloos verstrekt door luchtvaartmaatschappijen tijdens de vlucht. Deze is 180 dagen geldig.

Als u via de Verenigde Staten vliegt dient u uiterlijk 72 uur voor vertrek een “reisautorisatie” aan te vragen. Meer informatie hierover vindt u op:
https://esta.cbp.dhs.gov 
Denk erom dat ook kinderen een eigen paspoort moeten hebben.

Offerte aanvragen

Via onderstaand formulier kun je een reisvoorstel voor deze voorbeeldreis aanvragen. Je krijgt een reisvoorstel op maat per e-mail toegestuurd.

Bestemming(en)

Reisvoorkeur

*) Om je zo goed mogelijk van dienst te zijn dienen deze velden te worden ingevuld.

Contactgegevens

*) Om je zo goed mogelijk van dienst te zijn, dienen deze velden te worden ingevuld.

Plaats toevoegen

Hartelijk dank voor uw interesse in Vámonos Travels.

Binnen 3 tot 5 werkdagen ontvangt u van ons een uitgebreid reisvoorstel. Als wij nog vragen hebben over uw aanvraag, zullen we eerder telefonisch of per email contact opnemen.