Boek met onze 4 zekerheden

Vanaf € 3799,-

Offerte aanvragen

20 dagen: Peru Compleet

  • In de voetsporen van de Inca’s
  • Kleurrijke indianen en avontuur in de jungle
  • Woestijn, Andesgebergte en Amazone in één reis

Verken het kleurrijke Peru met haar indrukwekkende koloniale steden, het mythische Titicacameer en loop 4 dagen in het spoor van de Inca’s naar de spectaculaire Machu Picchu. Sluit de reis af met een bezoek aan de jungle.

Na een kort verblijf in Lima reis je door naar de witte stad Arequipa. Arequipa is een gezellige, koloniale stad waar je het Santa Catalina-klooster kunt bezoeken en vervolgens een terrasje kunt pakken in het sfeervolle centrum van de stad. Vanuit Arequipa bezoek je de Colca Cañon, de verblijfplaats van de imposante en veel bezongen Condors.

Je reist door naar het hoogst bevaarbare meer ter wereld; het mythische Titicacameer. Bezoekjes aan de drijvende Uros-eilanden en het traditionele Taquile zijn aanraders. De reis gaat verder naar Cuzco. Ooit de hoofdstad van de Inca´s, die een groot deel van Zuid-Amerika beheersten totdat de Spanjaarden binnen vielen. Het centrum staat vol prachtige kerken en huizen uit de koloniale tijd. Een mooie wandeling buiten de stad voert in zes kilometer langs drie ruïnes naar Sacsayhuaman, het grote fort dat ooit op de heuvel boven Cuzco lag.

De Inca Trail is al jaren één van de beroemdste wandeltochten in de wereld. Dit komt mede door het bezoek aan de tot de verbeelding sprekende verborgen Incastad Machu Picchu. Tijdens deze tocht over wegen die vroeger door de Inca’s aangelegd en gelopen zijn kun je genieten van de prachtige natuur met valleien, besneeuwde bergtoppen en tropische bossen. Daarnaast is er een grote variatie aan flora en fauna te bewonderen.

Je sluit de reis af met een bezoek aan de jungle nabij Puerto Maldonado.

  • Programma
  • Route & Hotels
  • Impressie
  • Prijs
  • Praktische informatie
  • Offerte

Dag 1-2 Vlucht naar Lima

Je hebt een nachtvlucht naar Lima. Bij aankomst staat onze lokale agent je op te wachten.

Hoofdstad Lima is dé culinaire stad van Zuid-Amerika. Peru is een aantal jaar op rij uitgeroepen tot ‘beste culinaire bestemming in de wereld’ en restaurants Central en Maido uit Lima staan beiden in de top 10 van beste restaurants ter wereld.
Lima kent een mooi historisch centrum met vele koloniale gebouwen en kerken. In de gezellige wijk Miraflores vind je vele mooie parken en leuke restaurantjes. In het Parque del Amor kun je heerlijk rondslenteren.
 
De museumliefhebber kan zijn of haar hart ophalen in het Goudmuseum met een indrukwekkende verzameling uit het Incatijdperk of in het bekende Museo de Larco met de grootste collectie pre-columbiaanse kunst in de wereld.
Lima is geen echte strandbestemming, maar wel een populaire plaats om te surfen.

Dag 3-4 Arequipa

Je vliegt naar Arequipa in het zuiden van Peru.

Arequipa ligt op 2.325 meter in een vallei aan de voet van drie gigantische vulkanen. De bekendste is de actieve vulkaan El Misti met een hoogte van 5.822 meter.
Arequipa wordt ook wel La Ciudad Blanca (de witte stad) genoemd, omdat veel gebouwen en kerken zijn opgetrokken uit sillar: wit vulka­nisch materiaal.
Het Santa Catalinakloos­ter is een bijzondere plek om een middag doorheen te dwalen. Het is als het ware een stadje in de stad en pas sinds een aantal jaren openge­steld voor buiten­staanders. Daarvoor leefden hier ongeveer 450 nonnen in totale afzonde­ring van de buitenwe­reld.
 
Bij een bezoek aan Arequipa moet je zeker bij een traditionele picanteria gaan eten. Peruanen uit het hele land komen naar Arequipa om te genieten van de typische gerechten zoals cuy chactado (cavia) of rocoto relleno (gevulde peper).
Op zo’n 20 minuten rijden van het centrum van de stad ligt Valle de Chilina; een prachtige vallei waar je kunt raften, mountainbiken of paardrijden.

Dag 5 2D/1N Colca Canyon dag 1

De Colca Canyon is één van de diepste kloven van de wereld. Het ruige gebied omgeven door vulkanen is zeer indrukwekkend.
 
De tour begint al vroeg en tijdens de tocht de bergen in, zie je het landschap veranderen. De tocht voert naar een reservaat waar je lama's, alpaca's en soms vicuña's kunt zien. De wol van deze dieren wordt door de indianen gebruikt om kleding maken als bescher­ming tegen de ijskoude nachten. Bovenop een pas op 4910 meter wordt gestopt voor een uitzicht over het vulkaanlandschap.
's Middags kun je een wandeling maken langs karakteristieke dorpjes en terrassen in de buurt van het dorpje Corporaque. De bevolking loopt hier in traditio­nele klederdracht. Ook kun je een bezoek brengen aan één van de hot springs; natuurlijke warmwaterbronnen. Je overnacht in één van onze lodges in Corporaque.

Dag 6 2D/1N Colca Canyon dag 2

De volgende ochtend gaat u vroeg op om op tijd bij de beroemde Cruz del Condor aan te komen. Langs de kloof rijdend wordt het uitzicht gevormd door terrassen daterend uit de Collahuacultuur. Bij de Cruz del Condor, een punt waar je een prachtig uitzicht hebt over de meer dan 1.000 meter diepe kloof, zijn er vaak condors te zien. Ze vliegen soms rakelings over de toeschouwers heen.

Dag 7 Puno

Puno is een levendige en koloniale stad aan de oevers van het Titicacameer. Vanuit de stad kun je de drijvende eilanden van de Uros-indianen bezoeken.
Deze oude indianenstam is honderden jaren geleden van de oevers van het meer verdreven door de Kolla's, die later zelf door de Inca's werden verslagen. De Uros gingen op het meer op zelfgemaakte eilanden van riet wonen.
Tijdens een bezoek aan de eilanden krijg je een uitgebreide uitleg over hoe deze gemaakt zijn en hoe de Uros er leven. Op dit moment wonen er vrijwel alleen nog ouderen, omdat de jongeren uitvliegen naar het vasteland.

Dag 8-9 Cuzco

Bus Puno – Cuzco (9 - 10 uur) (incl. stops onderweg)

De bus van Puno naar Cuzco maakt onderweg verschillende stops in kleine dorpjes, zodat je onderweg veel ziet. Zorg voor wat kleingeld, want door de ramen wordt allerlei etenswaar te koop aangeboden. 

Cuzco was ooit de hoofdstad van de Inca´s, die een groot deel van Zuid-Amerika beheersten toen de Spanjaarden aankwamen. Het centrum staat vol prachtige kerken en huizen uit de koloniale tijd. Deze zijn echter gebouwd op de fundamenten van oude Incapaleizen. Terwijl de koloniale gebouwen vaak zwaar te lijden hadden onder verschillende aardbevingen zijn de bouwwerken van de Inca's altijd blijven staan.
Een mooie wandeling buiten de stad voert in zes kilometer langs drie ruïnes naar Sacsayhuaman, het grote fort dat ooit op de heuvel boven Cuzco lag.
In de vele musea kun je meer te weten komen over de geschiedenis en de cultuur van de stad.
Naast veel bezienswaardigheden heeft Cuzco nog veel meer te bieden. Het is een gezellige stad om doorheen te wandelen, bijvoorbeeld op zoek naar leuke souvenirs in de talloze winkeltjes. En natuurlijk moet je een keer iets drinken in een van de restaurants of cafés met uitzicht over het levendige centrale plein.
Ook kun je een dagexcursie maken naar één van de dorpjes in de Heilige Vallei, zoals Pisac of Ollantaytambo.

Dag 10 4D/3N Inca Trail

De Inca Trail is al jaren één van de beroemdste wandeltochten in de hele wereld. Dit komt mede door het bezoek aan Machu Picchu, maar de hike zelf is in veel opzichten uniek. Tijdens deze tocht over wegen die vroeger door de Inca’s aangelegd en gelopen zijn kan je genieten van de prachtige natuur met valleien, besneeuwde bergtoppen en tropische bossen. Daarnaast kan je een grote variatie aan flora en fauna bewonderen.
 
Gedurende de hike zie je de trappen en tunnels die uitmaken van een netwerk van wel 30.000 km aan paden en bezoek je archeologische vindplaatsen.
 
De paden lopen van Mendoza in Argentinië tot aan de grens tussen Ecuador en Colombia.
 
Praktische informatie:
 
Hoogte: 2050 – 4200 m.
Moeilijkheidsgraad: Gematigd
 
Gesloten in februari
 

Momenteel zijn er enkel 500 mensen per dag toegestaan op de trail. In deze 500 zijn ook de gidsen, dragers en koks inbegrepen.
Dit aantal is voor de 2 – en 4 -daagse Inca trail samen en daarom moet je in het hoogseizoen zeer vroeg reserveren om zeker te zijn van een plek.
In het hoogseizoen is er een wachtlijst van meer dan drie maanden.
 
* De trekkers van de Inca Trail worden niet toegelaten op de Wayna Picchu berg
 
Dag 1: Cusco- Ollantaytambo – Wayllambamba (3000 meter) (6 uur wandelen)
Je vertrekt al vroeg in de ochtend naar Ollantaytambo, het startpunt van de Inca Trail. In dit dorpje kan je eventueel nog benodigdheden kopen, zoals een wandelstok, water en regenponcho’s.
Hierna rijdt je per bus naar Piskacucho (2650 meter), een kleine gemeenschap aan de start van de Incatrail. Op dit punt is er controle van het paspoort en de permit om toegelaten te worden op de Incatrail. Het is dus belangrijk om je originele paspoort met opgegeven paspoortnummer mee te brengen.
 
Je loopt vandaag van de 82 km, ongeveer 12 km. Je steekt een brug over bij de Urubamba-rivier en volgt de trail tot een klein dorpje Miskay (2800 meter), waar je jouw eerste rustpunt hebt. Na een stukje steile klim kom je aan op een plateau waar je een prachtig uitzicht hebt over de Patallactaruïnes.
Na de uitleg van de gids wandel je verder door de prachtige vallei, ca. twee uur langzaam klimmend tot je op een mooi punt komt waar de dragers en de kok reeds op je wachten met een heerlijke lunch.
 
Na de lunch klim je nog twee uur verder tot Wayllambamba (3000 meter). Een prachtige wandeling langs de Urubambarivier, met een uitzicht over de Veronica sneeuwtoppen (6100 meter). Vanaf de kampplaats heb je een schitterend uitzicht over de vallei en de omringende bergen. Hier is het diner en je overnacht in tenten. Het kamp is gelegen op ongeveer 3000 meter hoogte.

Dag 11 4D/3N Inca Trail

Wayllabamba – Warmiwañusca – Pacaymayo (3800 meter) (7 uur wandelen)
Na een vroeg ontbijt begin je aan de steile klim naar de eerste pas: Warmi Wañusca, beter bekend als de Dead Women pass, op 4200 meter. Dit is de zwaarste pass van je trip. Reken op ca. drie uur om de pass over te steken. Iedereen wandelt in zijn eigen tempo!
Je loopt door een bos over traptreden die bedekt zijn met grijze en groene mossen. Na het bos kom je in een open gebied. Hier heb je de kans om lama’s te zien. Op de pass neem je een welverdiende pauze en geniet je van het uitzicht.
 
Daarna begin je aan de afdaling over de trappen aan de andere kant en nuttig je jouw lunch. Na zo’n 1 á 2 uur lopen, kom je onderaan de vallei bij Pacaymayo, waar eenvoudige toiletten beschikbaar zijn. Hier ligt je tweede kamp. Je geniet van je avondmaal en overnacht hier. Het kamp ligt op ongeveer 3630m hoogte.

Dag 12 4D/3N Inca Trail

Pacaymayo – Puya Patamarka – Wiñay Huayna (2650 meter) (8 uur wandelen)
Na het ontbijt loop je door naar Runkurakay, een Incaruïne, waar de gids je uitleg geeft. Vanaf hier loop je op originele Incapaden. Je gaat door naar de tweede pass op 3850 meter. Hier heb je op zonnige dagen een geweldig uitzicht over de Vilcabamba-bergketen. Je loopt nog een stuk naar beneden naar de grote ruïne van Sayaqmarka.
 
Vanaf hier vervolg je de trek naar de derde pass. Dit stuk van de Inca Trail is schitterend! Je luncht op de derde pass, dicht bij de ruïnes van Phuya Patamarka (wolken stad). Vervolgens begin je aan de lange afdaling van ongeveer 2000 Incatreden naar Wiñay Wayna, je laatste kampeerplaats. Aan het einde van de middag bezoek je met de gids de zeer bijzondere ruïne net achter de kampplaats. Je overnacht op ongeveer 2700m hoogte.

Dag 13-14 Bezoek Machu Picchu en terug naar Cuzco

Machu Picchu
Je start zeer vroeg (4:20 am) aan je laatste dag met een klim naar Machu Picchu (met de bus kan ook!). Je zal bij de eerste bezoekers zijn die dag. Je gids geeft ongeveer 2 uur uitleg en gidst je door de ruïnes. Nadien heb je vrije tijd om zelf verder Machu Picchu te ontdekken.
Na de vrije tijd wandel je terug naar het dorpje Aquas Calientes voor een duik in de hot springs (niet inbegrepen).
In de namiddag neem je de trein richting Ollantaytambo of Hidroelectrica (tijden hangen af van beschikbaarheid en Peru Rail) en vanaf daar neem je de bus terug naar Cuzco, waar je nog 2 dagen overnacht.

Dag 15 4D/3N Jungle Puerto Maldonado

Na ontvangst op de luchthaven van Puerto Maldonado vertrek je per boot vanuit de haven Puerto Capitanía over de Madre de Dios rivier naar de lodge. Tijdens deze tocht heb je de kans om kaaimannen, schildpadden en andere diersoorten te zien. Bij aankomst in de lodge krijg je een welkomstdrankje en daarna heb je tijd om de lodge te verkennen en te lunchen.
Na de lunch ga je met de gids naar het kaaimannenmeer; een klein meer waar verschillende zwarte kaaimannen leven. Tegen de avond kun je genieten van de prachtige zonsondergang en de vele geluiden van de jungle.

Dag 16 4D/3N Jungle Puerto Maldonado

U begint de dag met een wandeling diep in de jungle. Onderweg geniet u van de variëteit aan flora en fauna en wilde dieren. U wandelt tot aan het mooie Apu Victor meer, dat omgeven is door hoge bomen. Vanuit de uitkijktoren heeft u een fantastisch uitzicht over het meer. U kunt verschillende papegaaisoorten, toekans, kaaimannen en schildpadden zien. Met een beetje geluk ziet u de grote rivierotter.
In de namiddag gaat u naar het apeneiland (als het weer en paarseizoen het toelaat), dat maar 5 minuten bij de lodge vandaan ligt. Tijdens de wandeling ziet u verschillende soorten apen, in hun natuurlijke omgeving.
Na de zonsondergang keert u terug naar de lodge voor een heerlijk diner.

Dag 17 4D/3N Jungle Puerto Maldonado

Vandaag ga je op avontuur tijdens een wandeling naar de Lost Cocha. Het moerasachtige landschap laat het toe dat je veel dieren kunt zien. Wie weet spot je wel een jaguar of tapir! Bij het meer aangekomen kun je vanaf het uitzichtpunt genieten van een prachtig uitzicht over de amazone.
In de middag kun je relaxen aan het zwembad van de lodge of bijvoorbeeld de botanische lokale tuin bezoeken.

Dag 18-19 Vlucht naar Amsterdam

Vandaag sta je zeer vroeg op voor een wandeling van 20 minuten naar de kleilik om de vele papegaaien te zien die van alle kanten aanvliegen om het speciale soort klei te eten dat zij nodig hebben als aanvulling op hun voeding. Dit is een fascinerend schouwspel. Je keert terug naar de lodge voor het ontbijt. Na het ontbijt is het tijd om afscheid te nemen van de jungle. Onderweg naar de luchthaven bezoek je een lokale markt.

Via Lima vlieg je terug naar huis.

Kies een hotelcategorie:

ABS
Dag Plaats Vervoer Hotel
1-2 Vlucht naar Lima
Allpa Suites Tierra Viva Miraflores Larco Casa Andina Premium Miraflores
3-4 Arequipa
Posada del Monasterio La Hosteria Wyndham Costa del Sol Arequipa
5 2D/1N Colca Canyon dag 1
Casa de Mamayachi Casa Andina Colca Colca Lodge
6 2D/1N Colca Canyon dag 2
La Hacienda Puno Centro Histórico Sonesta Posada del Inca Casa Andina Premium Puno
7 Puno
La Hacienda Puno Centro Histórico Sonesta Posada del Inca Casa Andina Premium Puno
8-9 Cuzco
Midori Hotel Unaytambo Casa Andina Premium Cuzco
10-12 4D/3N Inca Trail
Tenten Inca Trail Tenten Inca Trail Tenten Inca Trail
13-14 Bezoek Machu Picchu en terug naar Cuzco
Midori Hotel Unaytambo Casa Andina Premium Cuzco
15-17 4D/3N Jungle Puerto Maldonado
Corto Maltes Ecoamazonia Inkaterra Jungle Lodge
18-19 Vlucht naar Amsterdam
Periode Hotelcat. A Hotelcat. B Hotelcat. S
Laagseizoen v.a. € 3799,- v.a. € 4225,- v.a. € 5175,-
Hoogseizoen (jul, aug, rond kerst) v.a. € 4099,- v.a. € 4525,- v.a. € 5475,-

Wij maken altijd een persoonlijke offerte op maat. De reissom per persoon kan variëren door de beschikbaarheid van de vluchten, de vertrekdatum en de kamerindeling.
Bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen per persoon op basis van een reis voor twee personen.

Inclusief

  • Vliegreis Amsterdam – Lima – Arequipa // Lima – Amsterdam met KLM inclusief 1 stuk ruimbagage à 23 kg per persoon
  • Transfer na aankomst in Lima
  • Vlucht Cuzco – Puerto Maldonado – Lima
  • Luchthavenbelastingen en –toeslagen.
  • Alle hotelovernachtingen op basis van logies en ontbijt in een tweepersoonskamer
  • 2 dagen/1 nacht Colca Canyon incl.vervoer, Engelstalige gids tijdens excursies, verblijf obv logies/ontbijt. Drop off in Puno. (excl. entreegelden ca. 70 soles per persoon)
  • Bus Puno – Cuzco (hele dagtour incl stops onderweg bij bezienswaardigheden, excl. 50 soles p.p. entrée)
  • 4 dagen/ 3 nachten Inca Trail incl. trekkervergunning, maaltijden, overnachtingen in een tent, Engelstalige gids, trein Aguas Calientes – Cuzco, bezoek aan Machu Picchu
  • 4 dagen/ 3 nachten jungle verblijf nabij Puerto Maldonado incl. vervoer per bus en boot, maaltijden, excursies volgens programma, Engelstalige gids (excl. entrees ca. 20 soles per persoon)

Exclusief

  • Stoelreservering intercontinentale vluchten
  • CO2-compensatie (GreenSeat): € 15,50 per persoon
  • Overige maaltijden
  • Overig vervoer (transfers van/naar hotel)
  • Overige excursies
  • Tijdens de Inca Trail, dragers voor persoonlijke bagage ca. USD 150,-, wandelstokken en slaapzakken (20 USD per stuk). Vraag naar de mogelijkheden.
  • Entreegeleden
  • Eventuele reis- en/of annuleringsverzekering
  • Reserverings- en ticketingkosten: € 30,00 per persoon
  • Bijdrage SGR: € 5,00 per persoon
  • Bijdrage calamiteitenfonds: € 2,50 per boeking (max. 9 personen)

ALGEMEEN

Peru ligt aan de westkust van Zuid-Amerika, is bijna 32 keer zo groot als Nederland en kent drie verschillende landschapsvormen: de kust, het hoogland (de Andes) en de jungle (Amazone).
In het land wonen meer dan 32 miljoen mensen, waarvan zo’n 10 miljoen in de hoofdstad Lima. De tweede stad van Peru is Arequipa, in het zuiden van het land.

Beste reistijd en klimaat
De seizoenen in Peru zijn precies andersom dan in Nederland, in onze winter is het daar zomer. Vanaf april tot aan november is het de droge periode in Peru.
 
Het is lastig om één beste reistijd te bepalen, omdat dit per gebied verschilt:

Beste reistijd voor de kust
De kust van Peru bestaat voornamelijk uit woestijn. De Sechura-woestijn in het noorden van het land en de Atacama-woestijn in het zuiden van het land. In het midden van het kustgebied ligt de hoofdstad Lima.  
De zomer is van december tot en met maart en dan is het aan de kust het warmst. Veel Peruanen gaan dan naar het strand om te zwemmen.
Van april tot en met november is het een stuk koeler, maar echt koud zal het vooral in het zuiden van het land nooit worden.
In de winter (van juni tot oktober) hangt er boven Lima een dichte mist, die ook wel La Garua wordt genoemd. Er kan motregen vallen en de temperaturen zijn lager dan aan de rest van de kust.
De kust van Peru ervaar je tijdens deze rondreis, waarbij je de geheimen van Nazca ontdekt, een boottocht maakt naar Islas Ballestas bij Paracas en geniet van alle culinaire mogelijkheden in Lima.
 
Beste reistijd voor het hoogland
Het Andesgebergte loopt dwars door Peru en is na de Himalaya het hoogste gebergte van onze planeet met toppen tot ver boven de 6000 meter. De hoogste berg van Peru is de Huascaran van 6768 meter, gelegen in de Cordillera Blanca.
De beste reistijd voor dit gebied is van april tot en met november: het droge seizoen. De zon schijnt vaak, de nachten zijn koud en het regent zelden. Aan het begin van de lente (april) en einde van de herfst (november) kan het nog iets vaker regenen,
maar niet zo veel als in december tot en met maart.
In het regenseizoen zijn de nachten vaak minder koud dan in het droge seizoen, maar dit hangt ook af van de hoogte waarin je je bevindt.
Wij raden af om in het januari en februari naar het hoogland af te reizen, vanwege de intense regen en bijkomende problemen.
 
Het lopen van de Inca Trail doe je in het droge seizoen. Hier lees je meer over deze bijzondere ervaring. Of ga hiken in Huaraz! Vanuit deze plaats ten noorden van Lima kun je wandelingen maken naar de mooiste plaatsen in de bergen.
Een andere optie is om Peru te combineren met het hoogland van Bolivia. Naast Machu Picchu bezoek je dan een andere unieke plek: de Salar de Uyuni.
 
Beste reistijd voor de jungle
Achter het Andesgebergte ligt de Amazone van Peru. De biodiversiteit van de Amazone is enorm, met miljoenen soorten dieren en planten. In de jungle heerst een subtropisch klimaat: warm en vochtig met hoge temperaturen. In het regenseizoen van november tot en met april valt er in de Amazone erg veel regen. De beste reistijd is daarom vanaf april tot en met oktober.
Een bezoek aan de Amazone is dé perfecte afsluiting van je reis. Kleurrijke jungle, nieuwsgierige aapjes en boottochten bij zonsondergang: je gaat het meemaken tijdens onze Peru Compleet-reis.

Taal
In Peru wordt Spaans gesproken. In de grote steden en op toeristische plaatsen spreken veel Peruanen redelijk Engels. Vooral in de Andes worden de Indiaanse talen Quechua en Aymara nog gesproken.

De keuken van Peru
De Peruaanse keuken staat bekend als de beste van Zuid-Amerika. Geniet van gerechten zoals lomo saltado, ceviche of aji de gallina.
Lima kent een aantal van de toprestaurants van de wereld. Central, Maido, Astrid y Gastón, Osso en Isolina staan in de top 15 van beste restaurants van Latijns-Amerika en als je er wilt lunchen of dineren dien je vaak een paar maanden van tevoren te reserveren.
In het zuiden van het land kun je eten bij een echte picanteria. Hier eet je bijvoorbeeld cuy chactado (cavia) en heerlijke picarones. Restaurant La Nueva Palomino in Arequipa is een aanrader.

Feestdagen
Dat de Peruanen van een feestje houden is een feit. Naast de vele katholieke feestdagen, waarbij je kunt genieten van kleurrijke parades, zijn dit de belangrijkste feestdagen in Peru:
 
1-15 februari: Virgen de la Candelaria in Puno
Februari/maart: Carnaval
Maart/april: Semana Santa (begint op Palmzondag en eindigt op Paaszondag)
24 juni: Inti Raymi in Cuzco (Zonnegod festival)
28 juli: Onafhankelijkheidsdag (ook feest op 29 juli)

De tijd in Peru
Peru valt in tijdzone UTC-5. Dit houdt in dat het tijdens onze zomertijd in Peru 7 uur vroeger is en tijdens onze wintertijd 6 uur vroeger dan in Nederland en België.
Voor de actuele tijdsverschillen kun je hier kijken. Voor de tijden van zonsopgang en zonsondergang voor bijvoorbeeld Lima kun je hier kijken.

Internet/Wifi
In vrijwel alle hotels is wifi aanwezig. Als het internet op de kamer niet goed werkt dan kun je het altijd in de openbare ruimte proberen. Daar is de connectie vaak beter.
Daarnaast kent Peru veel internetcafés, waar je voor een paar soles gebruik kunt maken van een computer met internet.
Vergeet niet de mobiele data en dataroaming op je telefoon uit te zetten bij aankomst in Peru. Zo voorkom je hoge kosten. Maak alleen gebruik van internet via wifi.

Telefoneren
Bellen naar Nederland of binnen Peru is vaak duur via een Nederlandse provider. Check voordat je op reis gaat de mogelijkheden en tarieven van je telefoonprovider.
Als je voor een langere tijd in Peru blijft is het slim om een lokale simkaart te kopen. De belangrijkste providers zijn Claro en Movistar.
Wij raden aan om met het thuisfront te bellen als je wifi hebt, via Skype of Whatsapp.

Alarmnummers (landelijk)
Algemeen alarmnummer: 911
Politie: 105
Ambulance: 106
Brandweer: 116
 

Klik hier voor de beste reistijd per regio

FINANCIEEL

Valuta
De munteenheid van Peru is de Nuevo Sol. Voor de actuele koers kunt u kijken op www.wisselkoers.nl. Op de meeste plaatsen in Peru kunt u pinnen met uw bankpas en op zeer veel plaatsen wordt een creditcard geaccepteerd. Behalve wat contante dollars voor noodgevallen is het dus niet nodig contant geld mee te nemen.
 
De beste bank om geld uit de muur te halen is de Banco de Crédito (BCP). Hier kunt u het meeste in een keer opnemen en er staan beveiligers. Let op: u krijgt uw pinpas pas terug nadat u het geld en de bon heeft ontvangen.

Controleer voor vertrek of uw bankpas geschikt is om buiten Europa mee te betalen. In verband met de veiligheid wordt dit vaak automatisch beperkt door uw bank. Neem contact op met uw bank voor meer informatie.

Kosten levensonderhoud
Aan maaltijden en drankjes zult u in Peru gemiddeld ongeveer USD 25 per persoon per dag uitgeven. Hierbij gaan we uit van een eenvoudige lunch, een gemiddeld diner en enkele drankjes.

Fooi geven
Het is geven van fooi in restaurants, aan privéchauffeurs en aan gidsen van tours is normaal (maar wel optioneel).
In restaurants kunt u uitgaan van 5-10% van het totaalbedrag. Bij tours hangt de hoeveelheid fooi af van de duur van de tour, of het een groeps- of privétour is en natuurlijk van de kwaliteit van de service. Ga uit van ca. 10-15 euro per dag in totaal voor een goede gids of privéchauffeur. Bij een groepstour geeft u minder. 

Entreegelden
De meeste entreegelden zijn tijdens uw reis niet inbegrepen. Met uitzondering van Machu Picchu en een aantal andere bijgeboekte tours, zoals aangegeven in de reisbevestiging.
Voor Cuzco en de Heilige Vallei kunt u een toeristenticket (Boleto Turistico) kopen, waarmee u een aantal belangrijke ruïnes en musea kunt bezoeken.
Het ticket kost 70 soles per persoon voor Cuzco óf de Heilige Vallei en is een dag geldig. U kunt ook een ticket voor beiden kopen. Deze kost 130 soles per persoon.
 

WAT NEEM IK MEE?

Stekker
In Peru is de voedingsspanning 220 volt bij 60 hertz. De stopcontacten in Peru zijn ongeaard met ronde gaten of hebben rechthoekige gaten en kunnen dan geaard of ongeaard zijn. Voor het stopcontact met ronde gaten heb je geen verloopstekker nodig en voor het stopcontact met rechthoekige gaten een verloopstekker van type A. Het handigste is om een wereldstekker mee te nemen.

Kleding
Dunne, los vallende kleding is in Peru het prettigst. In de zon kan het erg warm zijn, maar als deze weg is dan koelt het snel af. Neem daarom ook een trui of vest mee.
Als je gaat hiken dan kun je niet zonder wandelschoenen en windjack. Een regenponcho gaat, zeker in de omgeving van Cuzco, van pas komen.
Indien je de Inca Trail loopt: in de bijlage ontvang je de paklijst.

Reisdocumenten
Een geldig paspoort dat na terugkomst nog 6 maanden geldig is, is vereist. Mensen met een Nederlands paspoort hebben voor Peru geen visum nodig. Toeristenkaart wordt kosteloos verstrekt door luchtvaartmaatschappijen tijdens de vlucht. Deze is 90 dagen geldig. Denk erom dat ook kinderen een eigen paspoort moeten hebben.

Als je via de Verenigde Staten vliegt dien je uiterlijk 72 uur voor vertrek een "reisautorisatie" aan te vragen. Meer informatie hierover vind je hier.

 

GEZONDHEID

Vaccinaties
Als je op reis gaat is het belangrijk dat je goed beschermd bent en de juiste vaccinaties krijgt. Vámonos Travels is niet bevoegd om medisch advies te geven. Je kunt via Thuisvaccinatie.nl een afspraak maken met een erkend arts die bij je thuis komt wanneer het je uitkomt. Ook ‘s avonds en in het weekend of op het werk. De arts voorziet je van reisadvies en kan gelijk de juiste vaccinaties toedienen. Indien mogelijk wordt de rekening rechtstreeks naar je eigen zorgverzekeraar gestuurd. Meer informatie over de reisbestemming vind je hier.

Hoogteziekte
Wij bouwen de reis zo op dat je voldoende tijd hebt om te wennen aan de hoogte. Boven de 3000 meter. merk je dat je snel buiten adem bent. Hoofdpijn en misselijkheid komen ook voor. Dit is redelijk normaal. Wees de eerste paar dagen op grote hoogte niet te actief en drink niet te veel alcohol, maar voldoende water. Voordat je gaat hiken dien je eerst twee overnachtingen te hebben gehad boven de 3000 meter.

Muggen
Als je je zorgen maakt over muggenbeten raden wij je aan altijd een eigen, geïmpregneerde klamboe mee te nemen. Vergeet daarnaast geen muggenlotion mee te nemen met voldoende deet erin.
 

VERVOER

Taxi’s
De taxi is de beste manier om in een stad van A naar B te gaan. Vanaf luchthavens en busstations kun je veilige taxi’s nemen. Elke luchthaven heeft binnen een kantoortje, waar je een taxi kunt reserveren en betalen. De veilige taxi’s bij busstations staan binnen de omheining van het station en de chauffeurs dragen een officieel naamkaartje.
Let op: hou op straat zelf nooit een taxi aan! In het hotel kunnen ze een veilige taxi voor je bellen en je adviseren over de ritprijs. Deze spreek je van tevoren met de chauffeur af.

Bussen
Peru heeft een uitgebreid busnetwerk en de bussen zijn zeer comfortabel. Wij boeken altijd de beste klasse stoel, onderin de bus, waarbij de stoel helemaal naar achter kan. Bij lange ritten zijn de maaltijden inbegrepen en vaak heb je een eigen televisiescherm.

Huurauto
Indien je met een huurauto door Peru gaat reizen heb je een creditcard nodig op naam van de hoofdbestuurder. De borg wordt van je creditcard afgeschreven en na de reis wordt dit bedrag weer teruggeboekt.
Een internationaal rijbewijs is niet verplicht in Peru en vaak moet de bestuurder minimaal 1 of 2 jaar in het bezit zijn van een rijbewijs.
 
Het is belangrijk dat je bij het ophalen van de auto goed controleert hoe de auto er op dat moment uit ziet. Normaal gesproken neem je dit met de verhuurder door. Maak voor de zekerheid ook foto’s en controleer de banden.
 
Een aantal belangrijke verkeersregels:

  • Je moet rechts rijden en links inhalen.
  • Op een kruising verleen je voorrang aan verkeer van rechts, tenzij anders is aangegeven.
  • Een bestuurder die een rotonde wil oprijden verleent voorrang aan bestuurders die al op de rotonde rijden.

Wees ervan bewust dat Peruanen zich niet altijd aan de regels houden en dat de rijstijl verschilt van wat we gewend zijn. We raden daarom aan om alleen in Peru te gaan rijden als je voldoende rij-ervaring hebt. En rij vooral niet in het donker.
 
Navigatie
Wij raden je aan om de applicatie maps.me of Google Maps te downloaden op je smartphone of tablet. Via deze apps kun je wegenkaarten downloaden en offline gebruiken als GPS-systeem. Hiervoor heb je dus geen internetverbinding nodig tijdens het rijden.
 
Tanken
Tanken doe je in de steden en langs hoofdwegen bij Pesca, Primax, Repsol of Petro Perú.

Tolwegen
Op veel wegen in Peru dien je tol te betalen.
 

BELANGRIJKE INFORMATIE MACHU PICCHU

Vanaf 1 juli 2017 is het niet meer toegestaan om op eigen gelegenheid Machu Picchu te bezoeken. Er gelden tevens strikte regels met betrekking tot de tijd dat men op Machu Picchu mag doorbrengen.
 
Het bezoek aan Machu Picchu is verdeeld in 2 tijdvakken. Het eerste tijdvak is tussen 06.00 uur en 12.00 uur en de tweede toegang tussen 12.00 en 17.30 uur. Wanneer je Machu Picchu bezoekt in het eerste tijdvak tussen 06.00 en 12.00 uur, dan dien je uiterlijk 12.00 uur het nationale park te verlaten. Mocht je langer willen blijven, dan dien je een 2e toegangsbewijs voor het 2e tijdvak aan te schaffen.
 
Bij de ingang van Machu Picchu staan gidsen om kleine groepjes van max. 16 personen rond te leiden op Machu Picchu (een tour duurt min. 2,5 uur). Je dient de gids ter plaatse te betalen. De kosten liggen tussen de USD 12,- en USD 18,- per persoon.
Als je Machu Picchu de volgende dag wilt bezoeken dan mag dat zonder gids.
 
Let op: tijdens je bezoek aan Machu Picchu mag je het park maar één keer uitgaan en weer binnen komen op hetzelfde ticket. De toiletten en de cafetaria bevinden zich bij de entree.
 
Reizigers die een Huayna Picchu ticket hebben mogen iets langer blijven. Er zijn maar twee entrée tijdstippen, namelijk van 7:00 – 8:00 uur en van 10:00 – 11:00 uur. Per dag worden er 400 mensen toegelaten tot Huayna Piccu. Je dient uiterlijk om 13:00 uur weer beneden te zijn. De gemiddelde klimtijd is 3 uur. Je mag een backpack mee met de maximale grootte van 40x35x20 cm.
 
Het is ook mogelijk om Machu Picchu Mountain te beklimmen. Ook dit ticket dien je van tevoren te reserveren. Entree is tussen 7:00 – 8:00 uur en tussen 9:00 – 10:00 uur. De gemiddelde klimtijd is 4 uur en je dient uiterlijk om 15:00 uur weer beneden te zijn.
 
Tip: Bij een bezoek aan Machu Picchu in het eerste tijdvak raden we aan om tussen 04:30 uur en 05:00 uur bij het busstation in Aguas Calientes te staan om een plek in één van de eerste bussen te bemachtigen.
 
 

Offerte aanvragen

Via onderstaand formulier kun je een reisvoorstel voor deze voorbeeldreis aanvragen. Je krijgt een reisvoorstel op maat per e-mail toegestuurd.

Bestemming(en)

Reisvoorkeur

*) Om je zo goed mogelijk van dienst te zijn dienen deze velden te worden ingevuld.

Contactgegevens

*) Om je zo goed mogelijk van dienst te zijn, dienen deze velden te worden ingevuld.

Plaats toevoegen

Hartelijk dank voor uw interesse in Vámonos Travels.

Binnen 3 tot 5 werkdagen ontvangt u van ons een uitgebreid reisvoorstel. Als wij nog vragen hebben over uw aanvraag, zullen we eerder telefonisch of per email contact opnemen.